ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4004’te Türkiye´de Bir İlk

TÜBİTAK 4004’te Türkiye´de Bir İlk

İlimiz okullarından 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulunun, "İzimiz Ağaç Olsun, İklim Değişmesin" adlı TÜBİTAK 4004 Projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Bu proje, Türkiye’de ilkokul düzeyinde kabul edilen ve yürütülen ilk TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesidir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen makamında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış Hancı ile birlikte proje ekibini kabul etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, bu gururu Eskişehir’e yaşattıkları için proje yürütücüsü Nurettin Ateş başta olmak üzere tüm ekip üyelerini kutlayarak, okullarımıza da model olacak çok önemli bir başarı kazanıldığını, yürütülecek projede Dünyanın en önemli sorunu haline gelen iklim değişikliğine eğitimle dikkat çekildiğini, öğrencilerimize çok büyük katkılar sunacağını ifade etti.

Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi projeyi destekleyen kurum ve kuruluşlardır. Proje Yürütücülüğünü Okul Müdürü Nurettin Ateş’in yaptığı proje ekibinde; Müdür Yardımcıları Bayram Çitak ve Hasan Yıldırım ile sınıf öğretmenleri Nilgün Suna, Reyhan Tuna, Gülay Kutlu Uzman; Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ersin Yücel, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünden Dr. Nejat Çelik ve Güray Gün, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünden Ayşegül Kökten eğitmen; Türk Kızılayı Eskişehir Şubesinden Gülay İnanç sağlık personeli olarak görev almışlardır.

Proje yürütücüsü Nurettin Ateş, destekleyen kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışarak, bu projeyle öğrencilere oyun, deney ve etkinliklerle iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılmasında ormanların öneminin kavratılmasının, sürdürülebilir davranışlarla ekoloji vizyonu ve bilimsel düşünme becerileri kazandırılmasının, problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesinin, kurum deneyimlerinin TÜBİTAK seviyesine taşınarak bilimsel yaygın etki oluşturulmasının, personelimizin bilimsel öğretim teknikleri ile eğlenirken öğreten oyun, materyal ve verimli öğrenme ortamları hazırlama becerileri kazanmalarının amaçlandığını belirtmiştir. Bir yıl devam edecek olan proje faaliyetlerinin ağırlıklı bölümünün, 26-30 Haziran 2018 tarihlerinde, Kızılay Hasırca Doğa Eğitim Kampında, 72 öğrenci ve 30 öğretmenden oluşan 102 katılımcıyla gerçekleştirileceğini bildirmiştir.

Proje açılış toplantısı, 14 Mayıs 2018’de Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi, Salon Anadolu’da yapılacaktır. Projenin; okulumuza, destek veren kurumlarımıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

 

27-04-201827-04-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.