ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4004 Matematik Yılı Özel Çağrısı Sonuçlandı...40 Projeden 2'si Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Bağlı Kurumlardan...

TÜBİTAK 4004 Matematik Yılı Özel Çağrısı Sonuçlandı...40 Projeden 2'si Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Bağlı Kurumlardan...

4004 Matematik Yılı Özel Çağrısı kapsamında 40 proje içerisinden Eskişehir'den Müdürlüğümüz bünyesindeki kurumlar tarafından iki proje destek almaya hak kazandı.

TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Hilmiye Gülnur Yenilmez'in yürütücülüğünü yaptığı "Günlük Hayatta Matematik Okuryazarı Olmak" ile Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibi öğretmenlerinden Doç. Dr. Yılmaz Sarıer'in yürütücülüğünü yaptığı "Bilim, Sanat ve Yaşamda Matematik" isimli projeler  TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Matematik Yılı Özel Çağrısı kapsamında desteğe layık görüldü.

"Günlük Hayatta Matematik Okuryazarı Olmak" adlı projede ortaöğretime yeni başlamış olan 9. sınıfta öğrenim gören 30 öğrenci grubu ile öğrencilerin farklı disiplinler ve günlük yaşamla matematik ilişkilerini kurabilmeleri için proje sürecinde etkileşimli ve uygulamaya dönük etkinlikler planlanmıştır.

"Bilim, Sanat ve Yaşamda Matematik" adlı projede ise farklı disiplinlerden alanında uzman eğitmenlerin etkileşimli uygulamalarıyla, Odunpazarı ilçesinde 7. sınıfa devam eden 30 öğrencinin bilim, sanat ve yaşamdaki matematiğin farkına varmalarını sağlamak, matematik öğrenmeye yönelik isteklerini artırmak, matematiğe yönelik olumlu düşünce ve tutum geliştirmelerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.