ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı İlçesindeki Mahalle Muhtarlarının Talepleri Değerlendirildi

Tepebaşı İlçesindeki Mahalle Muhtarlarının Talepleri Değerlendirildi

Eskişehir Valiliğinin Habip Edip Törehan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu’nda düzenlediği Tepebaşı İlçesi Mahalle Muhtarları Toplantısına katılan Vali Özdemir Çakacak ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen toplantı sonrası okul öğretmenleriyle bir araya geldi.

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir görev olduğunu kaydeden Vali Çakacak, “İnsanlarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesini ve onların iyi bir eğitim almalarını sağlayan öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir.” dedi.

İnsanların önemli mevkilere ve makamlara öğretmenleri sayesinde geldiğini hatırlatan Vali Çakacak, “Türkiye’nin uluslararası alanlarda daha çok başarılı olmasını istiyorsak, bu öğretmenlerimizin yetiştireceği başarılı gençler sayesinde olacaktır. Çocuklarımızın iyi yetiştirilmesinde, ileriki hayatlarında faydalı bir insan olmasında öğretmenlerimizin önemli görevi vardır.” şeklinde konuştu.

Okulun öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Çakacak,   duygularını dile getirerek, bundan önce çalıştığı yerlerde sık sık okul ziyaretleri gerçekleştirdiğini, öğretmen ve öğrencilerle yakından ilgilendiğini söyledi.

Milli şuur içerisinde yetiştirilen çocukların vatanına, milletine ve bayrağına her zaman sahip çıkacağını savunan Vali Çakacak, “Yüzyıllardır bu toraklarda kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan Türk milleti olarak bizler, her zaman birbirimize sahip çıkmalıyız. Farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görmeli, milli birliğimizin ne kadar büyük bir güç olduğunu çocuklarımıza her zaman anlatmalıyız. Çocuklarımıza sevgiyi ve saygıyı öğretmeli, onların insanlara sevgi penceresinden bakmasını sağlamalıyız.” diye konuştu.

Daha sonra Vali Çakacak, öğrenciler tarafından hazırlanan el işi sergisini gezdi.

24-10-201724-10-201724-10-201724-10-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.