ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, Eskişehir İline Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, Eskişehir İline Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görüp incelemelerde bulunmak üzere Eskişehir iline bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret programı çerçevesinde Bakanlığımızın okullar arası başarı ve imkân farklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için yürüttüğü çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla Temel Eğitim Genel Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Özel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Salih Altun, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Hasan Atalay, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Temel Eğitim İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü Bülent Koçak, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Vali Yardımcısı Salih Altun, konuşmasında eğitimin önemine vurgu yaparak, memleketin ve milletin en önemli meselesinin insan yetiştirmek olduğunu belirtti. Eskişehir Valiliği olarak, insan yetiştiren eğitim camiasının işlerini kolaylaştırmak için her türlü desteği verdiklerini ifade etti. Sorunların çözümüne katkılarından ve Eskişehir'e gerçekleştirdiği ziyaretlerinden dolayı Genel Müdür Morkoç'a teşekkür etti.

İllerin başarısının temel kaynağının okul öncesi eğitimden geçtiğini ve Milli Eğitim Bakanımızın okul öncesinde okullaşma oranının arttırılmasına çok önem verdiğini belirten Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç; "Hiçbir çocuğun eğitimden yoksun kalmaması hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Okul öncesi eğitiminden faydalanan çocuk sayısını her geçen yıl artırıyoruz. Okul öncesi eğitimde zirveye doğru gidiyoruz. Çocuklarımız için matematik ve fen bilimleri ne kadar önemliyse oyun oynamaları da o kadar önemlidir." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla başlatılan "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi"nin Eskişehir'de titizlikle yürütüldüğü ifade etti. Sayın Valimiz Erol Ayyıldız'ın himayelerinde Eskişehir'de görev yapan tüm öğretmen, idareci ve personelimiz fedakârca işlerini yürüttüğünü ifade eden Töre, "Eğitim camiamıza çok teşekkür ediyorum. Bu toplantının Eskişehir'de gerçekleştirilmesi ve kentimize verdiği desteklerinden dolayı Sayın Genel Müdürümüz Tuncay Morkoç'a şükranlarımı sunuyorum. Ev sahipliğinden dolayı da Özel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimine teşekkür ediyorum." dedi.

Temel Eğitim Şube Müdürü Ayben Çimen'in gerçekleştirdiği sunumun ardından okul müdürleri ile Eskişehir ilindeki eğitim faaliyetleri ve planlanan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunuldu.

20-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.