ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş.’ye İnceleme Gezisi Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; “TEI Tusaş Motor Sanayii  A.Ş. ailesinin ülke ekonomisine ve eğitime yapmış olduğu katkılardan ve göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Genel Müdür Akşit’e teşekkür ediyorum.” 
TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş.’ye İnceleme Gezisi Düzenlendi

TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş. firmasında beceri eğitimlerini gerçekleştirecek öğrencilerin çalışma ortamlarını yerinde gözlemlemek ve fabrikada incelemelerde bulunmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkerim Çömçe, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Tülay Gündoğan ve Ümit Çavaç, mesleki ve teknik anadolu liselerinin müdürleri ve TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş.’den burs alan öğrencilerin katılımlarıyla bir inceleme gezisi düzenlendi.

TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit’in evsahipliği yaptığı gezide, fabrikanın işleyişi hakkında bilgi alındı.

EKONOMİYE ÖNEMLİ KATKILARI VAR

TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit, Milli Eğitim camiasını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yapılan çalışmalar hakkında heyete bilgiler aktaran Genel Müdür Akşit, 1985 yılında kurulan şirketin, kuruluşundan bu güne kadar havacılık sektörüne yaptıkları katkılar ile Türkiye’nin gelişiminde önemli rol oynadıklarını aktardı.

ÖZEN, EVSAHİPLİĞİNDEN DOLAYI AKŞİT’E TEŞEKKÜR ETTİ

TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş. ailesinin ortaya koyduğu hizmetin takdire şayan olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, “Sanayinin ihtiyaç duyduğu yetişmiş eleman ihtiyacının meslek liseleri aracılığıyla giderilmesini önemli bir hedef olarak görüyoruz. Bunun sağlanabilmesi de işbaşı eğitimleri ile mümkündür. Yeni düzenlemeler ile tüm sanayi kuruluşlarının öğrencilere işbaşı eğitim sağlayacak şekilde düzenlemeleri amir bir hüküm olacak şekilde olması yönünde düzenleme yapılmaktadır.

Meslek lisesi müdürlerimizin TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş. gibi büyük sanayi kuruluşlarımızı ziyaret ederek bu alanda kendi kurumları arasında nasıl bir köprü oluşturabiliriz fikri altyapısını oluşturacak etkinliklere katılmaları bizim için çok önemlidir.

TEI Tusaş Motor Sanayii A.Ş.’ye kabullerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, TEİ’nin desteğine her zaman ihtiyacımız var. Çünkü bu bir memleket meselesidir ve hepimiz bir ucundan tutmak zorundayız.” dedi.

26-04-201626-04-201626-04-201626-04-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.