Duyurular Merkezi Sistem Sınavları Görevli İşlemleri Modülü

Merkezi Sistem Sınavları Görevli İşlemleri Modülü

Bakanlığımızca, Odunpazarı ve Tepebaşı İlçelerindeki sınav merkezlerinde yapılan merkezi sistem sınavlarının motorlu taşıtlar sürücü adayları uygulama sınavı (direksiyon) hariç, öğretmen görevlendirmeleri 2012-2013 öğretim yılında da İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nce yapılacağından, 14 ilçede görevli tüm idareci ve öğretmenler sınavlarda salon görevlisi olarak görev almak için başvuru yapmaları halinde görev alabileceklerdir. 2012-2013 öğretim yılından itibaren eğitim sisteminde yapılan değişiklikten dolayı birçok okulumuzun kurum kodu ve isimleri değiştiği için merkezi sistem sınavları modülündeki personel bilgilerinin yenilenmesine ihtiyaç duyulmuştur. Bu sebeple okullar bazında tüm idareci ve öğretmenlerin kişisel bilgilerinin sisteme tekrar girilmesi gerekmektedir.

Okul ve Kurum Müdürlükleri resmi e-posta adreslerine gönderilen Kullanıcı Adı ve Şifreleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Web Sayfasında bulunan “Kurum Girişi” bölümünden sisteme giriş yapabileceklerdir.

10/10/2012 tarihine kadar görevli kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekmekte olup, bu tarihten sonra sistem kapanacaktır. Okul/kurum kadrosunda bulunan tüm öğretmenlerin bilgileri sisteme girilerek şifre tanımlaması yapılacaktır. (Sınav görevi almak istemeyenler ile askerde olanlar, doğum izinli, ücretsiz izinli ve yurtdışı görevinde olanlarında sisteme kayıtları yapılacaktır.)

Kadrosu İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde olan öğretmenler, sisteme kayıtlarını İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sınav Hizmetleri Bölümünden yaptıracaklardır.

Bünyesinde hem ilkokul hem de ortaokul bulunan kurumlarımız için 2 ayrı şifre kurum posta adreslerine gönderilmiştir. İlkokul bünyesinde olan personel ilkokul şifresiyle ortaokul bünyesinde olan personel ise ortaokul şifresi ile sisteme kaydedilecektir.

Okul ve kurum müdürlüklerince yapılacak işlemler, öğretmenlerin yapacağı işlemler ve uyulması gereken genel kurallar ektedir.

 


 Yayın:02.10.2012 - Güncelleme:02.10.2012 - 09:25 - Görüntülenme:10240