ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivrihisarlı Muhtarların İstek ve Taleplerini Dinledi

Sivrihisarlı Muhtarların İstek ve Taleplerini Dinledi

Sivrihisar ilçesini ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Sivrihisar Kaymakamlığı tarafından organize edilen ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na başkanlık etti.

Vali Çakacak, öncelikle toplantıya katılanların geçmiş Ramazan Bayramını kutlayarak, muhtarlarımız aracılığıyla mahallerinin istek ve taleplerini dinledi. Vali Çakacak, “Vatandaşlarımızın sorunlarına çare bulmak ve yaşamlarını kolaylaştıracak imkanları sağlamak bizlerin asli görevidir. ” dedi.

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılarla, kaliteli hizmetin vatandaşa daha çabuk ulaştırılması için daire müdürleri ile muhtarlarımızı bir araya getirdiklerini aktaran Vali Çakacak, mahallelerinde yaşayan vatandaşların sorunlarını en iyi bilen kişiler olan muhtarların sorunlarını dinlemek ve bu sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantılara büyük önem verdiklerini kaydetti.

Eksiklerin giderilmesi noktasında muhtarların kendilerine ilettikleri sorunlara verdikleri önemi belirten Vali Çakacak, muhtarların vatandaşlarla devlet arasında kamu hizmetlerinin daha iyi görülmesi açısından köprü görevi üstlendiğini kaydetti.

Milletimize hizmet etmek için görevlendirildiklerini ifade eden Çakacak, "Kamu görevlilerinden muhtarlarımızın ilettiği taleplere hassasiyetle davranmalarını rica ediyorum. Devletimizin emrinde, milletimizin hizmetkârıyız. Karşılıklı birbirimizi dinlediğimizde sorunlar daha kolay çözüme ulaşacaktır." şeklinde konuştu.

Türkiye’nin her zamankinden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu bildiren Vali Çakacak, “Birlik ve beraberliğimizi her daim muhafaza etmeliyiz. Ülkemizdeki insanların huzur, güven ve dayanışma içerisinde yaşaması bizler için çok önemlidir.” diye konuştu.

Muhtarlardan gelen istek ve talepleri tek tek dinleyen sorunların imkanlar ölçüsünde ilgili kurum yetkilileri tarafından çözüme kavuşturulacağını söyledi.  Toplantının sonunda Vali Çakacak, katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Çakacak’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, İl Müftüsü Bekir Gerek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Yoldaş, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Alkan, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

20-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.