ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınav Tedbir Hizmeti (II. Dönem TEOG Ortak Sınavları)

TEOG II. Dönem Ortak Sınavları 29-30 Nisan 2015, mazeret sınavları ise 16-17 Mayıs 2015  tarihlerinde yapılacaktır.

 

Bilindiği üzere özel eğitim öğrencilerinin sınavlarda özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun hizmet alabilmeleri için örgün eğitime devam edenlerin okul müdürlüğünün bağlı olduğu Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine (RAM), açık öğretim ortaokuluna devam edenlerin ise açık öğretim ortaokulu müdürlüğüne başvurmaları gereklidir.

 

Öğrencilerin sınav tedbir hizmeti kaydı en geç 03 Mart 2015 tarihi mesai bitimine kadar MEBBİS > RAM Modülü üzerinde girilmiş olacaktır. Bu tarihten itibaren MEBBİS > RAM Modülü üzerinde sınav tedbir hizmeti girişi ya da güncelleme işlemi yapılamayacaktır.

 

1-) Genel ilköğretim programını takip eden özel eğitim okulları, özel eğitim sınıfları ve tam zamanlı kaynaştırma eğitimi alan 8. Sınıf öğrencilerinin sınav muafiyeti söz konusu değildir.

2-) İşitme ya da zihin yetersizliği bulunan öğrencilerin yabancı dil sınavı muafiyet ya da girme talepleri de velisinin dilekçesi ile MEBBİS > RAM Modülü üzerinde işlenecektir.

3-) I. Dönem Ortak Sınavları için RAM tarafından girilmiş sınav tedbir hizmetleri geçerlidir ve tekrar kullanılacaktır. Ancak bu tedbirler de yeni ya da değişiklik talebi var ise tekrar MEBBİS > RAM Modülü üzerinde girilmesi gereklidir.

 

MEBBİS > RAM Modülü üzerindeki tüm işlemler Rehberlik ve Araştırma Merkezleri tarafından yapılır. Yeni talep ya da değişiklik talebinde bulunan öğrenci velileri okulu tarafından Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine yönlendirilmelidir.

03 Mart 2015 tarihi mesai bitiminde sınav hazırlıkları için sistem MEB tarafından kapatılacağından işlemlerin en geç bu tarihte bitirilmesi gerekir.

Tüm açıklamaları içeren MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü 04/02/2015 tarih ve 1254809 sayılı yazısı ektedir.

Resmi yazı için tıklatınız.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.