ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Seyitgazi İlçesinde Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Desteklenmesi”ne İlişkin ESOGÜ ile Protokol İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, protokolün ülkemizin geleceğini aydınlatacak çocuklarımızın yetiştirilmesine destek vermek adına son derece mutluluk verici bir çalışma olduğunu ifade etti.
“Seyitgazi İlçesinde Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Desteklenmesi”ne İlişkin ESOGÜ ile Protokol İmzalandı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Seyitgazi İlçesinde Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Desteklenmesi” konulu protokol imzalandı. Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde protokole ESOGÜ Çocuk ve Genç Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOGEM) adına Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen imza koydu.

Yapılan açıklamada protokolün Seyitgazi ilçesinde eğitimin niteliği ile ilgili olarak belirlenen ve öncelikli alanlar başta olmak üzere taraflarca uygun görülen alanlarda planlı çalışmalar yürütülerek özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltmeyi, Seyitgazi ilçesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin niteliklerini artırmayı ve eğitimin desteklenmesini sağlamayı, ayrıca yıl boyunca sürecek bilimsel ve sosyal aktivitelerde Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ortak etkinlikler düzenleme ve yürütmeyi amaçladığı belirtildi.

İmza töreninde konuşan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, protokol ile Seyitgazi ilçesinin eğitim alanındaki problemlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin imkanları ile birleştirerek bir sinerji içerisinde çözmeye çalışacaklarını ifade etti. Prof. Dr. Hasan Gönen, protokol kapsamında yürütülecek çalışmalarla bir taraftan Seyitgazi’nin eğitim imkânlarının yeni bilgi ve eğitim teknolojileri ile geliştirilmeye çalışılacağını, diğer taraftan da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yetişen öğretmen adaylarının eğitim verirken bilgi ve tecrübelerini artırmalarının sağlanacağını söyledi. Protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Prof. Dr. Hasan Gönen, protokolün Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne ve Milli Eğitim camiasının bütün bileşenlerine hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, protokolün ülkemizin geleceğini aydınlatacak çocuklarımızın yetiştirilmesine destek vermek adına son derece mutluluk verici bir çalışma olduğunu ifade etti. Protokolün beklenen sonuçları vermesi temennisini paylaşan Necmi Özen, destekleri için Prof. Dr. Hasan Gönen’in şahsında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne teşekkür etti.         

 04-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.