ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ömer Bora'nın Adı Lisede Yaşayacak

Şehit Ömer Bora'nın Adı Lisede Yaşayacak

Erzurum'dan Erzincan'a dönerken yüksek gerilim hattına çarparak düşen helikopterde şehit olan Topçu Albay Ömer Bora'nın adı törenle Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonuna verildi.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki programa Vali Yardımcısı ve Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karaca, Tepebaşı Müftüsü Gafur Yıldırım, Türkiye Harp Malülü Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Hacı Şahin, şehit aileleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldı.

Okul Müdürü Dr. Sırrı Kabadayı, 16 Mart 2006 tarihinde şehit düşen Topçu Albay Ömer Bora'nın hayatını anlatarak, "Siz, vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canınızı verdiniz. Kara toprakta değil, milletimizin kalbinde yaşıyorsunuz. Bundan böyle Atatürk'ün manevi kızının adını taşıyan Sabiha Gökçen ile birlikte okulumuzda ebediyen yaşayacaksınız. Bıraktığınız emanet emin ellerdedir" dedi.

Berker Bora ise pansiyona babasının adının verilmesini kendilerini onurlandırdığını belirterek, "İsminin verildiği bu pansiyonda kalan öğrencilerin vatana, millete hayırlı bireyler olarak yetişmesini dilerim. Pansiyona babamın isminin verilmesini sağlayan herkese teşekkür ederim" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; "Şehidimizin ismini Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci pansiyonuna verdik. İsmi artık burada yaşatılacak. Buradan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kahraman Gazilerimize de uzun ömür diliyorum" dedi.

Vali Yardımcısı ve Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz ise konuşmasında; "Şehitlerimiz için ne yaparsak yapalım az kalır. Şehidimiz için böyle anlamlı törenin gerçekleşmesini sağlayan Okul Müdürümüze ve ekibine teşekkür ederim. Öğrencilerimiz şehidimizin hayatını öğrenecekler, şehitliğin önemini en iyi şekilde hissedeceklerdir. Şehidimiz çocuklarımıza ruh ve heyecan katacaktır. Pansiyonumuza Şehidimizin isminin verilmesinin vatan, bayrak, millet sevdalısı gençlerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum" dedi.

Tepebaşı Müftüsü Gafur Yıldırım tüm şehitler için dua okudu. Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından konuklar öğrencilerle birlikte iftar yemeğine katıldı.

27-05-201927-05-201927-05-201927-05-201927-05-201927-05-201927-05-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.