ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Resmi ve Özel Ortaöğretim Okullarında Nakil ve Geçişlerle İlgili Önemli Duyuru

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ile Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin nakil ve geçişlerle ilgili aşağıda detayları belirtilen maddeleri gereği e-Okul Sistemi üzerinde gerekli güncelleme işlemleri yapılmıştır. Nakil başvuru, kabul veya ret işlemlerinin aşağıda belirtilen Yönetmelik hükümlerine göre okul idareleri tarafından zamanında ve eksiksiz bir şekilde e-Okul Sistemi üzerinden tamamlanması gerekmektedir.

 

İşlemlerin zamanında yapılmaması telafi edilemez öğrenci mağduriyetlerine sebep olabilir.

 

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği İlgili Maddesi

Madde 38 - (4) a) (Değişik: RG-16/9/2017-30182)

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki 3 hafta hariç olmak üzere her ayın ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile yapılır. Özel öğretim kurumlarına geçişlerde bu kısıtlama uygulanmaz. Başvuru, öğrencinin nakil şartlarını taşıması hâlinde naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-Okul sistemi üzerinden iletilir. Onay veya ret işlemi nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden başvuruların bitimini takip eden ilk iş günü çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Ancak, dönem bitiminden üç hafta önce yapılan başvuruların onay veya ret işlemleri, başvuruların bitimini takip eden ilk iş günü çalışma saatleri içinde gerçekleştirilir.

 

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği İlgili Maddesi

Madde 51 - (13) (Ek: RG-13/1/2017-29947) (Değişik: RG-20/6/2017- 30102)

Özel okullarda nakil ve geçiş başvurusu, birinci ve ikinci dönemin son 3 haftası ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile yapılır. Başvuru, öğrencinin nakil şartlarını taşıması hâlinde naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-Okul sistemi üzerinden iletilir. Onay veya ret işlemi nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden zamana bağlı kalmaksızın yapılır.

 

***

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.