ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Raylı Sistemler Alanında İşbirliği Protokolü Törenle İmzalandı

Raylı Sistemler Alanında İşbirliği Protokolü Törenle İmzalandı

 “Raylı Sistemler Sektöründe Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması” projesi kapsamında, Eskişehir Valiliği, Eskişehir Sanayi Odası, TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü,İl Milli Eğitim Müdürlüğü,Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği arasında protokol imzalandı.

TÜLOMSAŞ Düğün Salonu’nda düzenlenen imza törenine; Vali Güngör Azim TUNA, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali PEHLİVAN ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkerim ÇÖMÇE, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş ÖZAYDEMİR, Raylı Sistemler Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Kenan IŞIK,ilgili kurum amirleri, sanayiciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Raylı Sistemler Kümelenmesi Koordinatörü Gürcan Banger projenin tanıtımı yaptı.

Öğretmenlerden ve öğrencilerden bu bilinçle ve bu sorumlulukla çalışmalarını isteyen Vali TUNA, “Bu konuda eğitimcilerimize ve öğrencilerimize çok büyük sorumluluklar düşüyor. Burada çok güzide kuruluşlarımız var. Onların sahip olduğu alt yapıyı hizmetinize sunuyoruz. TÜLOMSAŞ gibi çok tarihi ilmi bir yapımız var” diye konuştu.

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş ÖZAYDEMİR  “Bu proje ile  hem meslek liseleri ve öğrenciler, hem de sanayiciler kazanacak.Bu sebeple bu projeye ‘kazan kazan projesi’ yani sadece sanayici kazansın değil, sadece memleket kazansın değil, bunun yanında aslında gençlerimizin kazanması öngürülmüştür.” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından, “Raylı Sistemler Sektöründe Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması” protokolü imzalandı. İmzadan sonra öğrenciler, eğitim görecekleri firmaları çektikleri kurayla kendileri belirledi. Daha sonra öğrenciler eğitim görecekleri firmayla iyi niyet protokolü imzaladı.

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.