ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Öğretmen olmak bir duygu, Öğretmen olduğunu hissetmek apayrı bir duygu."

"Öğretmen olmak bir duygu, Öğretmen olduğunu hissetmek apayrı bir duygu."

 

   Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde "Ulusal Yemek Yarışması"nda ´altın´ madalya alan öğrencilere ödül töreninin de yapıldığı "Öğretmenler Günü kutlama programı" düzenlendi.

   Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Öğretmenlerinin katılımlarıyla gerçekleşen yemek ve ödül töreninde konuşma yapan okul müdürü Harun Tarhan:"En mutlu günlerimden birini yaşıyorum. Hem öğrencilerimin ulusal düzeyde düzenlenen yarışmada altın madalya alarak gösterdikleri üstün başarıyı hem de öğretmenlerimizin günü kutluyoruz. Bizi bu mutlu günümünüz de yalnız bırakmayan değerli protokolümüze teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

   İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen selamlama konuşmasında: “Öğretmen arkadaşlarımın ´Öğretmenler Günü´nü kutluyorum. Yarışma da öğrencilerimizin elde etmiş oldukları başarıdan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Böyle anlamlı buluşmada, bir arada olduğumuz için mutluyum. Sayın Kaymakamımıza bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyor, kendisine ve programa katılanlara hoş geldiniz diyorum." ifadelerini kullandı.

     İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen:" Öğretmen olmak bir ´duygu´, Öğretmen olduğunu ´hissetmek´ apayrı bir duygu olduğunu ifade" etti.

    İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen:" Öğretmenlik bütün mesleklerin başında gelir. Hepimizin ilkokul, ortaokul ya da lisede asla unutamadığı, hatırlayınca gözlerinin dolduğu bir öğretmeni olmuştur.

    Öğretmenlik, Peygamber mesleği olduğu için kutsaldır.

    Öğretmenlik, öğrencisini karşılık beklemeden sevdiği için kutsaldır.

    Öğretmenlik, bilgiyi öğrettiği için kutsaldır. Onun için ´bir harf öğretenin kırk yıl kölesi´ olunur."

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen:" Öğretmenlerimize seslenerek; dünyanın en güzel mesleğine sahip olduğumuzu, mesleğimizin hammaddesinin ´insan´ olduğunu ifade ederek mezun ettiğimiz öğrencilerimiz ,eğer yüreklerine dokunabildiysek, ilerleyen zamanlarda bizlere sevgilerini sunmaya devam ettikleri belirtti.

     İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, okulumuzun başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu başarıda emeği olan herkesi tebrik etti.

    Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz selamlama konuşmasında:" Öğretmenliğin; heyecan duymadan, istemeden, mesleğini sevmeden yapılacak bir meslek olmadığını belirterek öğretmenlerimizin gününü kutladığını ifade" etti.

    Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz:" Öğretmenler Günü´nün bir güne değil de haftaya yayılması gerektiğini belirterek böylelikle farkındalığın da artacağını ifade etti.

     Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, İs bırakan değil, İz bırakanlardan olmamız gerektiğini belirterek tekrar öğretmenler gününü kutladı.

     Program, Ulusal Yemek yarışmasında ´altın´ madalya alan öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından öğlen yemeğinin yenilmesiyle sona erdi.

 

28-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-201828-11-2018

28-11-201828-11-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.