ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mehmet Ali Yasin İlkokulu, Erasmus+ KA101 Okul Personeli Eğitimi Projesi Hibe Almaya Hak Kazandı."

"Mehmet Ali Yasin İlkokulu, Erasmus+ KA101 Okul Personeli Eğitimi Projesi Hibe Almaya Hak Kazandı."

Mehmet Ali Yasin İlkokulu Öğretmen Akademisi(MAYİ AKADEMİ) Proje ekibi tarafından hazırlanan Erasmus+ KA101 Okul Personeli Eğitimi Projesi Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından hibe almaya hak kazanmıştır. Bu proje ile okul öğretmenleri Eğitimde Müzik ve Drama kullanımı, Orff Schulwerk pedagojisinin farklı eğitim kademelerinde eğitim ve öğretime entegre edilmesi konu başlıkları ile ilgili İtalya Roma şehrinde eğitim alacaklar.

  Okul Müdürü ve 2 Müdür Yardımcısı ve 7 öğretmenden oluşan proje ekibi 2018-01-KA101-049520 numaralı ve “EĞİTİMDE MÜZİK VE DRAMA KULLANIMI-MÜZİKAL SINIFLAR” isimli proje ile Orff Schulwerk yaklaşımı hakkında uygulama temelli eğitim alacaklar ve yetkinliklerini geliştireceklerdir. Projenin en önemli çıktılarından biri olan ve ilimizde ilk defa uygulanacak olan Orff –Drama sınıfı ile farklı sınıf kademelerinden ve branşlardan öğretmenlerimiz daha aktif, verimli ve her öğrencinin farklı öğrenme alanlarına hitap edecek yaratıcı bir ders süreci geçireceklerdir. Ayrıca İtalya hareketliliğinden sonra yaygınlaştırma çalışmaları ile ortaokul-lise kademelerinde diğer okullara da Orff-Drama sınıfları açmak ve bilgi becerileri öğretmenlerle paylaşmak önemli hedeflerden biridir.

  Okul Müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Sedat ASLAN, “Öğretmenlerin, Eğitimde Orff Schulwerk yaklaşımı, eğitimde müzik kullanımı, materyal geliştirme, sınıf ortamı yaratma, farklı yetkinlikleri Orff Schulwerk ile birleştirme becerileri, bireysel farklılıkları fark etme ve sürece dahil etme, Orff Schulwerk yaklaşımlı ders anlatımı, dans ve müzik terapisi gibi başlıklar bulunan uygulamalı bir eğitim almaları ve mesleki yetkinlik kazanmaları, yenilikçi ve çağdaş eğitim metotlarını öğrenerek, anlatılan konuları müzikle, dansla, drama ile ritimle, öğretmenin ve öğrencinin kendi ortaya koyduğu doğal gelişen yöntemlerle anlatılmasını ve böylece daha eğlenceli, daha katılımlı ve verimli bir ders süreci gerçekleşmeleri, Özel eğitim gerektiren öğrencilerimizin derse katılım ve öğrenme süreçlerini iyileştirmek” projenin amaç ve hedefleri arasında olduğunu” belirtti.

03-01-201903-01-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.