ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt’ın 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Dönem Kapanış Mesajı"

"İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt’ın 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Dönem Kapanış Mesajı"

 

  Bugün, 17 Eylül 2018 tarihinde başladığımız eğitim öğretim yılımızın ilk dönemini geride bırakıyoruz.

  Eskişehir İl Milli Eğitim camiası olarak mesleğini benimseyen, görevini önemseyen eğitim kadromuzla gençlerimizi sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı bir ciddiyetle, yeteneklerinin el verdiği en üstün başarıya ulaştıracağımıza inancımız ve güvenimiz tamdır.

 Öğrencilerimizi kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen, soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden, doğrudan, güzelden yana tavır koyabilen bireyler olarak Türkiye’nin geleceği için sağlam karakterli gençler yetiştirmek en büyük idealimizdir.

   Değerli öğretmenlerim,

  Sizler, nesiller inşasında liderlik yapan kişilersiniz ve büyük bir vazife şuuru ile görevinizi yürüterek kutlu mesleğimizi icra etmektesiniz. Geleceğin büyük Türkiye’si sizin gayretlerinizle şekillenmektedir. Bu fedakâr emeklerinizi yürekten kutluyor, hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum.

   Kıymetli öğrencilerimiz,

  " Kendine iyi bak ki, âlemin özü sensin, sen varlığın gözbebeği olan âdemsin"

  “Eğitim ve öğretim” de âlemin gözbebeği olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Biz eğitimcilerin yegâne gayesi özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlak esaslarını sizlere aşılamaktır.

   Teknoloji kullanımının bizleri yalnızlaştırıp sosyal ve kültürel çevremize yabancılaştırdığı gerçeğinden hareketle, hayata dair gerçek ilişkiler geliştirmeyi önemsemeliyiz. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz.

Tatilde; bulunduğunuz şehirlerdeki tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezin. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirin, sportif, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılın ve kitap okuyun. Arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirin, bol bol dinlenin.

  Eğitim yolculuğunda çocuklarını yalnız bırakmayıp var güçleriyle evlatlarına destek olmaya çalışan değerli velilerimiz,

 Emeklerinizden ötürü sizlere de çok teşekkür ediyorum. Gerek eğitim öğretim gerekse tatil süreçlerinde evlatlarınızla daha çok vakit geçirmenizi, daha güzel yarınlar adına sizlerden bekliyoruz.

 Unutmamalıyız ki oyun, çocuğun en önemli işidir. Yetişkinler olarak mesleklerimiz bizler için ne kadar önemliyse, oyun da çocuklarımızın hayatında o kadar önemlidir. Hatta oyun çocuğun mesleğidir diyebiliriz. Bu tatil sürecinde ve bütün hayatları boyunca bunu da dikkate almanızı diliyorum.

 Bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimizi, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmenlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyor iyi tatiller diliyorum.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.