ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Bölge Ödülüne Layık Görülen Çalışmalar

MEB Yenilikçilik Ödülleri Sonuçları Açıklandı
"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Bölge Ödülüne Layık Görülen Çalışmalar

MEB Yenilikçilik Ödülleri Sonuçları Açıklandı

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla 2015/10 Sayılı Genelge doğrultusunda gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”ne 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Türkiye genelindeki 12 bölgeden 2581 başvuru yapılmıştır. İlk olarak, değerlendiriciler tarafından elektronik ortamda proje raporları değerlendirilmiş, bunun sonucunda 303 çalışma saha ziyaretine kalmıştır.

Aralarında Bursa, Eskişehir, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin bulunduğu Doğa Marmara bölgesinden saha ziyaretlerine kalma başarısı gösteren 4 kategoriden 20 kuruma 13-17 Haziran 2016 tarihlerinde Bakanlık değerlendiricileri tarafından saha ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

Yapılan saha ziyaretleri sonucunda ise 5’i Eskişehir olmak üzere 8 çalışma Bölgesel Birincilik Ödülü almaya hak kazanmıştır.

 

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Müdürlüğümüze bağlı kurumların böyle bir başarıya imza atmasının kendilerini mutlu ettiğini, bu sonucun müdürlüğümüzün “Eğitim ve öğretimde model il olmak” vizyonuna doğru yolculuğunda önemli bir gösterge oluşturduğunu belirtti. Başta Ar-Ge ekibinin yönetici ve ekibi olmak üzere derece alan tüm kurumlarımızın yönetici, öğretmen ve paydaşlarını ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

14-11-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.