ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJELERİMİZ

25-12-2017ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARI KONUSUNDA EĞİTİM SENDİKALARININ ÖNLEYİCİ ROLÜ:

Amaç: Eğitim sendikalarının üyeleri olan öğretmenlerine çocuk ihmali ve istismarı ile ilgili süreçlerde ve yaşadıkları bu zorluklarda destek olmaları; süreçle ilgili hukuki, psikolojik ve sosyal boyutlarda bilgi ve danışmanlık vermeleri, böylece sürecin daha sağlıklı yürütülmesinin sağlanmasıdır.

 
25-12-2017


ÇOCUĞA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNDE ÖĞRETMEN ADAYLARININ GÜÇLENDİRİLMESİ:

 

Amaç: Anadolu Üniversitesi İlköğretim Matematik Bölümü öğrencilerinin mesleğe başlamadan önce çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi, müdahale ve takip konularında güçlendirilmesidir.

25-12-2017


LİSELİLER FAKINDA:

 

Amaç: Lise öğrencilerinin toplumsal sorunlar ve haklar alanlarında farkındalığını artırmak, gençlerin liderliğini ve savunuculuğunu desteklemek, gençlerin akranlarına ulaşarak bilginin yayılımını sağlamaktır.

25-12-2017


TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇOCUĞA KARŞI ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI:

 

Amaç: Eskişehir’de bulunan otel ve seyahat işletmelerinin “Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme” konusunda güçlendirerek,

çocuğun güvenliğini temel alan hizmet modeli geliştirmektir.

25-12-2017


ÇOCUK ODAKLI ÇALIŞAN KURUMLARIN KOORDİNASYONU:

 

Amaç: Eskişehir’in altı farklı ilçesindeki çocuk odaklı kurumların koordinasyonu, eğitim alanındaki geliştirilebilir alanların belirlenmesi konularında durum belirlemesi yaparak çözüm önerileri geliştirmektir.

ÖĞRETMENLER İÇİN HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI:

Amaç: Eskişehir ilinde, 2 yıl içinde, içerik zenginleştirmesi ve eğitici eğitimi yoluyla çocuk ihmali ve istismarı eğitimi alan öğretmen

sayısını %8’den %90’a çıkarmaktır.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.