ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Okullara Kayıt - Eğitim ve Öğretim Desteği

Bilindiği üzere 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı için resmi ve özel ilkokul, ortaokul, liselere öğrenci kaydı süreçleri devam etmektedir.

Sıkça sorulan Özel Kurum Eğitim ve Öğretim Desteği sebebiyle açıklama yapılması gerekli görülmüştür.

Özel Kurum Eğitim ve Öğretim Desteği için özel okullarda kayıtlı olan öğrenciler de başvuru yapabilecektir. İlgili resmi yazı için tıklatınız.

 

 

Ayrıca aşağıdaki konuların açıklanması da faydalı görülmektedir.

 

1-) Resmi ilkokullar 1. sınıf ve ortaokullar 5. sınıflara adres bilgilerine göre öğrenciler yerleştirilmişlerdir. Öğrenciler Aday Kayıt durumundadırlar. Kesin kayıt işlemleri yeni eğitim öğretim yılına geçildikten sonra (Eylül ayında) yapılacaktır.

2-) Özel ilkokul ve ortaokullar da Aday Kayıt yapabilirler. Özel okula kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin aday kaydı mevcut okulundan iptal edilmelidir.

3-) Puanla öğrenci almayan özel liseler de 9. sınıf için aday kayıt işlemi yapabilirler. e-Okul sisteminde aday kaydı yapılan ekranın adı "Kayıt" olarak değiştirilmiştir. Ancak kayıt kesinleşmemiş ve iptal edilebilir olduğundan aday kayıt durumunda sayılır.

4-) Özel lise tarafından (aday) kayıt işlemi yapılan öğrenci TEOG Tercih Başvurusu yapamaz. Tercih başvurusu yapabilmesi için özel okulda (aday) kaydının iptal edilmesi gerekir.

5-) Liselerde ara sınıflar (10-11-12. sınıflara) öğrenci kaydı yetkisi İlçe/İl Milli Eğitim Müdürlüklerine verilmiştir. Okul kullanıcıları liselerde ara sınıflara öğrenci kaydı yapamaz. 

 

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.