ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Kaynaştırma Öğrencilerinin TEOG İşlemleri

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü  16/09/2014 tarih ve 3966409 sayılı yazısında;

Özel eğitime ihtiyacı olan ve YEP´i olmayan öğrencilerin ortaöğretim okullarına kayıt işlemleri ve kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerin nakil işlemleri açıklanmıştır.

İlgili işlemler için e-Okul Sistemi üzerinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

---

Özel eğitime ihtiyacı olan, YEP´i olmayan ve herhangi bir ortaöğretim okuluna yerleştirilmemiş öğrencilerin ortaöğretim okullarına kayıt işlemleri İLÇE KULLANICILARI tarafından e-Okul Sistem üzerinde Bakanlık / MEM İşlemleri > İl - İlçe İşlemleri > Özel Eğitim Öğrenci Ekle ekranında yapılacaktır. Başvurular ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılmalıdır.

Herhangi bir okula yerleşmiş ya da kayıtlı olan kaynaştırma öğrencileri ise yönlendirildiği okula nakil yoluyla kaydedilecektir. Nakil başvurusu kayıtlı olduğu OKUL KULLANICISI tarafından e-Okul Sistemi üzerinde girilecektir. Nakil Nedeni olarak "Özel Eğitim (Kaynaştırma) Öğrencisi" seçilecektir. Bu yolla nakil işlemi yapılan öğrenciler yeni okulunda kontenjan ve taban puan değeri etkilenmeyecektir.

Kayıt ve nakil işlemleri, daha önceki tarihlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından MEBBİS > Devlet Kurumları Modülü üzerinde Kaynaştıma yoluyla eğitim için belirlenmiş okullara yapılabilecektir. 

---

Ekteki resmi yazıda işlemlerin 26 Eylül 2014 tarihine kadar yapılabileceği belirtilmektedir.

 

Resmi yazı için tıklatınız.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.