ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önemli Duyuru (Ortaöğretim Kurumları)

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlan Yönetmeliğinin "Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar" başlıklı 45. maddesinin birinci fıkrasında; derslerin özelliğine göre bir dönemde yapılacak yazılı ve uygulamalı sınavlarla ilgili olarak: "Haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı sınav yapılır. Sınav sayısı ve tarihleri her dönem başında zümre başkanları kurulunca belirlenir ve okul müdürünün onayından sonra e-Okul sistemi üzerinden ilan edilir. Sınavlarla ilgili gerekli tedbirler okul müdürlüğünce alınır. Öğrenciler her dersten en az iki yazılı sınava katılmak zorundadırlar." esaslarına uyulacağı hüküm altına alınmıştır.

Ayrıca söz konusu Yönetmeliğin "Dönem Puanı" başlıklı 51. maddesinin ikinci fıkrasında da Yönetmeliğin 36. maddesine göre özürleri nedeniyle 60 günlük devamsızlık kapsamında değerlendirilen öğrencilerin dönem puanları zorunlu hallerde bir yazılı sınav eksiğiyle verilebilir." hükmü yer almaktadır.

Buna göre 36. madde hükmü kapsamında olmayan tüm ortaöğretim öğrencilerinin haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı sınav notu almış olması gerekmektedir.

Tüm okul yöneticilerimizin bu duruma dikkat ederek eksik yazılı sınav notu bulunan öğrencileri ve velileri bilgilendirerek dönem bitmeden önce eksik yazılı sınavların tamamlanması için gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.