ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölümünün 77. Yılında Büyük Önder Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Anıyoruz

Ölümünün 77. Yılında Büyük Önder Atatürk’ü Saygı ve Minnetle Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılı, Valilik Meydanı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Törene; Vali Güngör Azim Tuna, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Prof. Dr. Emine Nur Günay, Prof. Dr. Gaye Usluer, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı ve Garnizon Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Vali Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, kamu kurum müdürleri, askeri erkân, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

A Protokolüne ait çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayan törende,  saatler 09.05’i gösterdiği esnada, siren sesiyle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız hep bir ağızdan okundu. Valilik Meydanı’ndaki tören, Atatürk’ün kendi sesinden 10. Yıl Nutkunun yayınlanması ile sona erdi.


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.