ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul / Kurum Web Paneli Yönetimi (Yeni Kurallar)

Kurumlarımız için oluşturulmuş web paneli üzerinde değişiklik yapılmıştır.

Buna göre;

Daha önce İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Web Panel yöneticileri tarafından yapılmakta olan yeni kullanıcı tanımlama, kullanıcı silme ya da şifre gönderme işlemlerine gerek kalmamıştır. Şifre gönderme gibi bazı işlemler sistemden tamamen kaldırılmıştır.

Kurumlar web panele MEBBİS Kurum Kullanıcısı (MEBBİS Kurum Kodu ve Şifresi) ile giriş yapacaklardır. Giriş yaptıktan sonra sadece (yeni oluşturma, silme ya da düzenleme gibi) kullanıcı işlemleri yapabilirler. Haber, duyuru vb. ekleme ve düzenleme işlemleri yapamazlar. Bu işlemler Kurum Kullanıcısı tarafından tanımlanan Kişisel Kullanıcılar tarafından yapılabilecektir.

 

Kurumsal Kullanıcı tarafından tanımlanan Kişisel Kullanıcı ise web paneli sistemine MEBBİS Kişisel Kullanıcısı (TC Kimlik Numarası ve Şifresi) ile giriş yapacaktır. Giriş yaptıktan sonra yetkisi dahilinde içerik düzenlemesi yapabilir ve yayınlayabilir.

Böylece kullanımı daha kolay ve güvenli hale getirilen web paneline giriş için okul/kurum kullanıcılarının İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmalarına gerek kalmamıştır.

 

Kurumsal Kullanıcılar web panele giriş yaptıklarında aşağıdaki duyuruyu göreceklerdir.

 

 

 

04-01-2016

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.