ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Yusuf YILDIRIM ve Yasin KAVRUK´tan, Öğrenci Çalışma Kitabı.

İlimizde görev yapan, Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Yusuf YILDIRIM ve Yasin KAVRUK, güncellenen öğretim programlarına uygun 5. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için öğrenci çalışma kitabı hazırlayıp yayınladılar.
Öğretmenlerimiz Yusuf YILDIRIM ve Yasin KAVRUK´tan, Öğrenci Çalışma Kitabı.

              Hazırladıkları kitabın tanıtmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´i ziyaret eden öğretmenlerimiz;

           "Bakanlığımızın ve toplumumuzun bilişim teknolojileri alanına ilişkin ilgi ve beklentisi büyüktür. Bu beklentilerin kaynağında 21 yüzyıl dijital dünyasının ihtiyaç duyduğu bireylere kazandırılması gereken beceriler yatmaktadır. 21 yüzyıl becerileri, dijital teknolojilerin en yoğun şekilde kullanıldığı için, en verimli şekilde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım ders süreçlerinde kazandırılabilmektedir. Güncellenen öğretim programı ile bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin uygulamalı olarak yürütülmesi esastır. Öğrencilerimizin 21 yüzyıl becerilerini kullanma yönündeki beklentilerinin karşılanması; ders öğretmenlerimize öğretim programına uygun etkinlik örnekleri sunmak amacı ile Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıflar Öğrenci Çalışma Kitabımızı hazırladık.

Çalışma kitabımız, 5. sınıf öğrencilerimizin 21. yüzyıl öğrenme  (eleştirel, yaratıcı, algoritmik, bilgi işlemsel düşünce, iletişim ve işbirliği), okuryazarlik  (bilgi, medya, teknoloji okuryazarligi), yaşam (esneklik, girişimcilik, sosyal, üretkenlik, liderlik) becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacak etkinliklerle zenginleştirilmiş çalışma ve okuma yapraklarından oluşmaktadır." dediler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN, bu önemli çalışmalarından dolayı öğretmenlerimizi tebrik ederek, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıflar Öğrenci Çalışma Kitabımızın, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yararlı olmasını diliyorum dedi.

27-09-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.