ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler, Vali Azmi Çelik’i Ziyaret Etti

Öğretmenler, Vali Azmi Çelik’i Ziyaret Etti

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla; İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, öğretmenler Aylin Tıknaz, Betül Yılmaz, Rifat Günday ve Arif Nalbant, Vali Azmi Çelik’i makamında ziyaret etti.

Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan Vali Çelik, çocukların iyi bir eğitim almalarında öğretmenin ne kadar önemli görevi varsa, ailelerinde o kadar önemli sorumluluğu olduğunu söyledi. Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çelik, ilkokulda okuyan öğrencilerin rol model olarak öğretmenlerini örnek aldığını belirtti.

“Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak öğretmenlerin görevidir” diyen Vali Çelik, dünyanın geleceğinde Türkiye’nin önemli bir ülke olarak yer alacağını belirterek, “Evrensel ve yerel kültür mirasının iletilmesinde aracı rolü ve bireylerin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yönelik çabası nedeniyle, öğretmenlik bütün toplumlarda farklı bir yere sahiptir” dedi.

Gelişmiş ve gelişme isteği, çabası içinde olan tüm toplumlar için eğitimin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen de, “Eğitim de hayatın içindeki tüm gelişme alanları gibi her zaman bir değişim ve gelişim içindedir. Yeni gelişmelerin önünü açacak nesilleri yetiştirmek öğretmenin görevidir, öğretmen ile mümkündür. Gelişmelerin yeni kuşaklara taşıyıcısı öğretmendir” şeklinde konuştu.

25-11-201625-11-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.