ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler İçin Kurs Ek Hizmet Puanı (Destekleme ve Yetiştirme Kursları)

17/04/2015 Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği içeriğinde yer alan "Hizmet Puanı" hesabında yapılan değişikliğe göre;

 

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görevlendirilen öğretmenlere verilecek "Kurs Ek Hizmet Puanı" için MEBBİS üzerinde kurs görevlendirme kayıtlarının girilmesi gereklidir. İlçe içi kurs görevlendirme kayıtları İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Atama Şubeleri, ilçeler arası görevlendirme kayıtları ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şubesi tarafından girilecektir.

Giriş işlemleri kurs görevlendirme resmi yazısına göre yapılacaktır. Görev yapmadığı halde ek hizmet puanı verilmesinin önlenmesi için görev sürecinde oluşan (kursun yarıda kesilmesi, öğretmenin kurs görevini yarıda bırakması vs. gibi) herhangi bir değişiklik kurs müdürlüğü tarafından derhal resmi yazı ile ilgili birime bildirilecek, İl ya da İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından MEBBİS üzerindeki ilgili kayıtlarda düzeltme yapılacaktır.

 

 

Kurs Ek Hizmet Puanı Girişi Kılavuzu için tıklatınız.

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.