ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Ufuk Tufan 5’nci Romanını Tanıtmak Amacıyla Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Öğretmen Ufuk Tufan 5’nci Romanını Tanıtmak Amacıyla Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

İlimiz proje okullarından Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ufuk Tufan yeni çıkan 5’nci romanını tanıtmak üzere Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Tufan, yeni romanını şöyle tanıttı;

Bu roman,  Aralık 2015´ten bu yana yayımlanan 5’nci romanım. Eserlerim Türkiye´nin her yerinde çok şükür yoğun bir ilgi gördü. Birçok satış noktasında çok satanlar listesine girdi. Destek veren herkese çok teşekkür ederim.

Beyaz Türk Piramitleri ve Lolan Güzeli, Mayıs 2016´da yayımlanan Yada Taşı Efsanesi 1 / Yafes´in Oğulları romanımın devamı aslında. Kişiler, olaylar ve heyecan aynen devam ediyor. Bu, serinin ikinci kitabı.

Daha çok ortaokul ve lise öğrencilerimizin İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı´nın konu ve kazanımlarını daha kolay ve zevkli bir halde öğrenmeleri için kaleme aldığım bu romanda faklı iki konuya daha değindim.

Bunlardan birincisi Çin´de bulunan ve üzeri toprak yığılarak kapatılmaya çalışılan Beyaz Türk Piramitleri. Bu piramitler dünya ve Türk tarihini yeniden yazdıracak kadar mühim. Çünkü bu piramitler Mısır Piramitleri´nden hem daha eski hem de onların iki katı yüksekliğinde. Ben Mısırlılar´ın piramit yapmayı Türkler´den öğrendiğini iddia ediyor ve bunun nasıl olabileceğini romanımda detaylandırıyorum.

İkinci unsur ise Lolan Güzeli. Lolan Güzeli, Doğu Türkistan´da bulunan bir mumyaya verilen isim. Bu mumyanın 4 bin yıldan daha eski olduğunu biliyoruz. Yakın zamanda bulunan mumya hemen hiç bozulmamış, kirpikleri dahi durmaktadır. Yapılan incelemelerde mumyanın Türk ırkı ile uyumlu gen yapısının olduğu tespit edilmiştir. Mumyayı asıl önemli kılan unsur ise bu mumyanın Mısır mumyalarından daha ileri bir teknikte olmasıdır.

Bu romanımı okuyan herkesin özellikle Türk tarihine bakışının değişeceğinden, geçmişimizin ne kadar geriye gittiğini görüp gururlanacağından kuşku duymuyorum.

Ayrıca bu romanı okuyanlar Atatürk’ün Mü Kıtası hakkında neden araştırmalar yaptığını anlaması daha kolay olacak.

Ufuk Tufan’ın kaleme aldığı kitabı en kısa sürede inceleyeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, kitap okumanın olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

Türk edebiyatındaki hareketlilikte öğretmen yazarların hatırı sayılır bir yeri olduğunu vurgulayan Özen, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ufuk Tufan’ı tebrik etti, başarılarının devamını diledi.


09-08-201709-08-201709-08-201709-08-2017 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.