ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Enerji Verimliliği Anlatıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; “Enerji verimliliği politikaları, bir taraftan ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma hedeflerinin sürdürülebilirliği ile doğrudan ilişkili olması diğer taraftan ise toplam sera gazı salımlarının azaltılmasında oynadığı kilit rol nedeniyle, hassasiyetle ele alınması gereken alanların başında gelmektedir.” dedi.
Öğrencilere Enerji Verimliliği Anlatıldı

Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi ile Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, çocuklarda ve gençlerde “Enerji Verimliliği ve Tasarrufu” bilinci oluşturarak ülkemizin enerji kaynaklarının ülke ve toplum menfaatlerine uygun kullanımını sağlamak amacıyla ilk ve ortaöğretim okullarında seminerler düzenlendi.

Son seminer, TOKİ Şehit Emre Bolat İlkokulu/Ortaokulu’nda Vali Yardımcıları Ömer Faruk Günay ve Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve kalabalık bir öğrenci grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen yaptığı konuşmada; “Enerji verimliliği politikaları, bir taraftan ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma hedeflerinin sürdürülebilirliği ile doğrudan ilişkili olması diğer taraftan ise toplam sera gazı salımlarının azaltılmasında oynadığı kilit rol nedeniyle, hassasiyetle ele alınması gereken alanların başında gelmektedir. Bu sebeple öğrencilerimizin Enerji Verimliliği konusunda bilgi sahibi olması son derece önemlidir.” dedi.

Çevre ve Enerji Komisyonu Üyesi Yılmaz Yörü’nün sunumunu yaptığı seminerde, Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, İl Mili Eğitim Müdürü Necmi Özen, Tepebaşı İlçe Müdürü Bülent Üzmez ve Şube Başkanı Hakan Ünal birer konuşma yaptı. Hakan Ünal konuşmasında, ilk ve orta öğretim okullarında enerji verimliliği ve enerji tasarrufu bilincinin arttırılması için bu seminerlerin düzenlendiğini, 2014 yılında 60 okulda verilen seminer ile 3 bin 600’a yakın öğrenciye, 2015-2016 öğretim yılında 78 okulda seminer düzenlenmesinin planlandığını ve bu planlanan seminerlerin 2015 yılında 38 okulda gerçekleştirilerek bin 500’e yakın öğrenciye ulaşıldığını belirtti. 2016 yılında da bu seminerlerin düzenlenmesine devam edileceğini söyledi.

Ünal, konuşmasının devamında; bu seminerlerin enerjiyi nasıl kullanmamız, nasıl tüketmemiz gerektiğini en iyi bilen, konusunda uzman üyeler tarafından gönüllük esasıyla verildiğini, enerji verimliliği ve tasarrufu ile ilgili yaptıkları çalışmaların kendileri açısından çok büyük manevi değer taşıdığını vurguladı.

Seminerin sonunda okullarda seminer veren Makina Mühendisleri Odası, Çevre ve Enerji Komisyonu üyelerine katkılarından dolayı Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından teşekkür belgeleri verildi.


31-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-2015

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.