ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ve EKSİ 25 DERNEĞİ İŞBİRLİĞİNDE HAZIRLANAN TANAP II. HİBE ÇAĞRISI KAPSAMINDA PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ve EKSİ 25 DERNEĞİ İŞBİRLİĞİNDE HAZIRLANAN TANAP II. HİBE ÇAĞRISI KAPSAMINDA PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Eksi 25 Derneği tarafından başvurusu yapılan "EKSİ 25 ÇOCUK KÖYÜ" Projemiz TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması II. Hibe Çağrısı kapsamında Hibe Desteği almaya hak kazandı.

TANAP uyguladığı Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) aracılığıyla güzergahı boyunca yerel nüfusa güçlü faydalar sağlamayı, sürdürülebilir projelerle bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemektedir.

Projemiz Eskişehir’deki üç yıllık tüm çalışmalar sonucunda tespit edilen iki dezavantajlı çocuk grubunun sorun alanlarının iyileştirilmesi için planlanmıştır. Eksi 25 Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her iki gruba yönelik Eskişehir’de gerçekleştirilen önceki tüm çalışmaları içeren ve en fazla ihtiyaç duyulan alanda Eskişehir iline kazandırmak için planlanmıştır. İzleme ve rehabilite hizmeti sunacak bu merkez örnek bir model oluşturacak ve dezavantajlı çocukların sağlıklı bir ilerleme ve değişim gösterdiğine dair bu alanda çalışan uzmanlar için somut bir veri oluşturacaktır. Bu anlamda mevcut fiziki yapının güçlendirilmesinden sonra personelin çocuk alanında güçlendirilmesi, dezavantajlı çocuklar ve ailelerine yönelik atölyelerin gerçekleştirilmesi ve çalışmanın raporlaması faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.