ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri ile İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri ile İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen başkanlığında, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkerim Çömçe, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Ecer ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlerinin katılımları ile Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, 11 Ocak 2017 tarihinde düzenlenen Mesleki Eğitim-Özel Sektör İşbirliği Toplantısının sonuçları değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; Vali Azmi Çelik, Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ve sanayi temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında, gerek Bakanlığımız temsilcilerinin, gerekse de sektör temsilcilerinin İlimizdeki mesleki ve teknik eğitim alanında gerçekleştirilen çalışmalardan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Sektör temsilcilerinin ve işadamlarının, bu süreçten sonra sanayide ve piyasada işbaşı eğitim yapan öğrencilerin daha kalifiyeli birer eleman olabilmesi için elini taşın altına sokarak, daha fazla katkıda bulunacaklarını aktardı.

Toplantıda, okul müdürlerinin mesleki eğitim ile ilgili görüş ve düşünceleri masaya yatırıldı.

Ortaokul 8’nci sınıf öğrencilerine meslek liselerinin daha iyi tanıtımlarının yapılması kararlaştırılarak, rehber öğretmenlerin bu konuda daha duyarlı olması talep edildi.

Mesleki ve teknik Anadolu liselerine yönlendirilen kaynaştırma öğrencilerinin yeniden incelenmesi ve daha etkili olabilecekleri durumlarına uygun bölümlere yönlendirme yapılması kararlaştırıldı.

Mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrencilere yapılması zorunlu hale getirilen sağlık sigortalarının önemi ve hassasiyeti anlatılarak, gerekli titizliğin gösterilmesi talep edildi.

Toplantının çok verimli geçtiğini aktaran İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, sık sık istişare toplantılarının düzenlenmesi gerektiğini belirterek, mesleki ve teknik eğitimin gelişmesine sağladıkları katkılardan dolayı okul müdürlerine teşekkür etti.

 26-01-201726-01-201726-01-201726-01-201726-01-201726-01-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.