ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimin Yeniden Yapılandırma Çalışmaları Görüşüldü

Necmi Özen; “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak Türkiye genelinde başlatılan yeniden yapılandırma çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu konuda bütün illerde toplantılar yapılarak, konu gündeme alınmıştır."
Mesleki Eğitimin Yeniden Yapılandırma Çalışmaları Görüşüldü

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Tanıtım ve Yapılandırma Çalışmaları” kapsamında il genelinde bir dizi çalışma yapılmıştır.

Öncelikle bütün ilçelerdeki meslek lisesi müdürleri ve bölüm şefleri ile toplantılar yapılarak konuyla ilgili ilçe raporları hazırlanmıştır. İlçeler tarafından hazırlanan raporlar birleştirilerek analiz ve sentez yapılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen Başkanlığında, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürleri ile Odunpazarı ve Tepebaşı İlçelerinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlerinin katılımlarıyla Eskişehir Öğretmenevinde çalışma başlatıldı.

Bu toplantıya katılan İŞKUR Müdürlüğünden iki uzman temsilci Eskişehir’de acil ihtiyaç duyulan meslek dalları konusunda bilgilendirme yaptılar.

Toplantıda ayrıca, öğrencilerin 8’nci ve 9’ncu sınıflarda Mesleki Eğitime yönlendirilmeleri, meslek liselerinde uygulanan e-mezun sisteminin geliştirilerek devam etmesi, hızla gelişen dünyada eğitim kurumlarının bu değişime ayak uydurmaları ile yeni alan ve dalların açılmasında dikkat edilecek hususlar gündeme alındı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak Türkiye genelinde başlatılan yeniden yapılandırma çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu konuda bütün illerde toplantılar yapılarak, konu gündeme alınmıştır. Özellikle sanayide çalışacak ana eleman olarak vasıflandırdığımız stajyer öğrencilerin en verimli hale getirilerek ülke sanayisine ve ekonomisine üst düzeyde katkı sağlamaları konusunda ciddi çalışmalar yapılmaktadır.” diyerek mesleki ve teknik eğitimde gerçekleştirilen çalışmaların önemini vurguladı.

Toplantı, ilçelerden gelen raporların birleştirilerek Bakanlığa sunulmak üzere hazırlanması ile sona erdi.

08-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.