ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde Ortak Proje

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; "Biz bu konuda sanayicilerin kapısını açmasını bekliyoruz. Çünkü arzu edilen çalışanları birlikte yetiştirmiş oluruz.  Sanayi kuruluşlularında öğrencilerin eğitim alarak kendilerini yetiştirmelerine biz varız. Bakanlığımıza da bu projeyi sunacağız. Az bir öğrenci gibi dursa bile bu daha başlangıç" dedi.
Mesleki Eğitimde Ortak Proje

Eskişehir Gençlerin İstihdam Edilebilirliği Projesi (ESGİP) Değerlendirme Toplantısı Eskişehir Sanayi Odası`nda (ESO) gerçekleştirildi. Toplantıya ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Magnesit A.Ş. Genel Müdürü Ekrem Duman, sanayiciler, okul müdürleri ve projede yer alan öğrenciler katıldı.

ESGİP Projesinin ESO, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Magnesit A.Ş. ortaklığında gerçekleştirildiğini kaydeden ESO Başkanı Özaydemir, projenin Eskişehir’de yetişmiş eleman sorunun çözümüne yönelik bir alternatif arayışı olduğunu belirtti.

Proje ile örnek bir başarının ortaya konması için çalışıldığına değinen Özaydemir, “Sanayimizin yetişmiş elemana çok ihtiyacı var. Diğer taraftan sanayicilerimiz son dönemde ilginç bir atılıma girdi. Madem kalifiye adam bulamıyoruz, madem ücretler çok yukarıya gidiyor diyerek otomasyona yani robotik sistemlere yöneldi. Ama dönün bakın burada da otomasyonda çalışan kalifiye ve yetişmiş elemana ihtiyaç var. Bu ihtiyacı nasıl karşılarız arayışı ile proje gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise proje kapsamında teorik eğitim alan öğrencilerin işbaşı eğitimlerinin aktif olarak sürdüğünü belirterek, "Biz bu konuda sanayicilerin kapısını açmasını bekliyoruz. Çünkü arzu edilen çalışanları birlikte yetiştirmiş oluruz.  Sanayi kuruluşlularında öğrencilerin eğitim alarak kendilerini yetiştirmelerine biz varız. Bakanlığımıza da bu projeyi sunacağız. Az bir öğrenci gibi dursa bile bu daha başlangıç" dedi.

Magnesit A.Ş. Genel Müdürü Ekrem Duman toplantıda yaptığı değerlendirmede, Magnesit’in 52 yıllık bir şirket olduğuna dikkat çekerek, "Eskişehir`de üretim yapıyoruz ve bu toprakların insanlarıyla üretiyoruz. Ama yetişmiş insan gücüne çok ihtiyacımız var. Bunu içinde böyle bir projeyi gündeme getirdik. Umarım başarılı olur ve ilerleyen günlerde daha da projeyi geliştiririz" diye konuştu.

12-01-201612-01-201612-01-201612-01-201612-01-201612-01-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.