ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde Çığır Açan Hamle

Mesleki Eğitimde Çığır Açan Hamle

İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen tarafından Organize Sanayi Bölgesinde göreve yeni başlayan Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kuruluna bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret sırasında İl Millî Eğitim Müdürümüz göreve yeni başlayan Sayın Küpeli’ye görevlerinde başarı dileklerinde bulunduklarını belirterek özellikle sanayideki sektörlerde ara eleman ihtiyacının herkesin malumu olduğunu, bu konuda işbirliği yapacak tüm kurumlarla birlikte “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” düsturuna uygun olacak şekilde ortak çalışmalar yürüterek gençlerin ara eleman olarak çalışma konusunda özendirilmeleri ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirilmesi için ortak bir çaba gösterilmesi hususunda Millî Eğitim olarak her zaman hazır olduklarını belirtti. Sayın Küpeli de ziyarette bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür ederek İlimizin özellikle Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan edilmesinden dolayı eğitim konusunun daha çok önem arz ettiğini, özelde ilimizin, genelde ise ülkemizin ihtiyacı olan ara eleman yetiştirilmesi konusunda Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak Türkiye´de model olabilecek bir projeye imza atmak istediklerini belirtti. Bununla ilgili olarak 7 Eylül 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk´la bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve bu görüşme neticesinde de Eskişehir´de mesleki eğitimde model olabilecek bir çalışma yapmak istediklerini, bu çalışmada da Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getireceklerini belirttiklerini ifade etti.  Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk´un Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunun bu teklifine heyecanla yaklaştığını, Eskişehir´de bu projeyi hayata geçirmeye hazır olduklarını ve kendi kadrosundaki ilgili kişilerin en kısa sürede görevlendirildiğini dile getirdi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Eskişehir’deki sanayide ve iş dünyasında ihtiyaç duyulacak nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması için işbirliği içinde hareket ederek Eskişehir´e özgü bir modelle iş dünyasının ihtiyaç duyduğu elemanların yetiştirilmesi konusunda adım atacaklarını belirttiler. Bu amaçla önümüzdeki hafta içerisinde Millî Eğitim Bakanlığından gelecek yetkililer ile de bu konu değerlendirilerek bir yol haritası çıkarılacak ve hemen akabinde de bu projenin hayat geçirileceği belirtildi.

               İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceğinin, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetişmesinden geçtiğini, bunda da mesleki eğitimin payının oldukça büyük olduğunu ve iş dünyasının beklediği nitelikli elemanların yetiştirilmesinde öncülük edecek böyle model bir projede yer almaktan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.