ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM, SPORTİF VE KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

MESLEKİ EĞİTİM, SPORTİF VE KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

İlimizde eğitimin kalitesini artırmak ve 2023 Eğitim vizyonundaki hedeflerimize ulaşıp, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için amacıyla Eskişehir Teknik Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU'nun konuşmalarından sonra  İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT  konuşma yaptı. İl Milli Eğitim Müdürümüz  Konuşmasında protokolün İl Milli Eğitim Müdürlüğü için öneminden bahsederek, yaptığımız çalışmalarda yanımızda olup; desteklerini esirgemeyen Sayın Prof. Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU'na teşekkür etti.  

Prokotol kapsamında Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki Okullarında ve Kurumlarda mesleki eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar, Halk Eğitimler aracılığıyla planlanacak ortak kurslar ve yine Halk Eğitimler aracılığı ile düzenlenecek çeşitli kültürel faaliyetler başta olmak üzere, taraflarca uygun görülen tüm alanlarda, plânlı çalışmalar yürüterek, öğrencilerin ve personelin bilgi, beceri ve yetkinlik seviyelerini yükseltecek olan bütün eğitim hizmetlerinin gerçekleşmesini sağlaması,

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okul ve Kurumlarda görev yapmakta olan öğretmenlerin ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğrenim gören Beden Eğitimi branşındaki öğretmen adaylarının mesleğe yönelik niteliğinin arttırılması ve eğitim paydaşlarının sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması,

Eskişehir Teknik Üniversitesinde görev yapmakta olan öğretim elemanlarının akademik çalışmalarını yürütürken Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulları uygulama alanı olarak değerlendirebilmelerine imkân sağlamak suretiyle, teorik çalışmalarla uygulama arasında işbirliğinin temin edilmesi,

Eskişehir Teknik Üniversitesinde görevli akademik personelin Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum/okullarda öğrenci ve öğretmenlerinde davet edilebileceği panel, sempozyum, konferans, çalıştay vb. programları düzenlemeye imkan sağlanması ve böylelikle eğitimin güçlendirilmesi, amaçlanmaktadır.

Öğretmen adaylarının mesleki gelişimleri, ortak proje çalışmaları ve bilimsel faaliyetler, öğretmen ve Akademisyen ortaklığı / Mesleki Gelişim Faaliyetleri, öğrenci temelli uygulamalar, sportif faaliyetler ve kurslar, kültürel organizasyonlar, tarafların mutabık kalması kaydıyla, protokolün yürütülmesi sürecinde ihtiyaç duyulacak diğer faaliyetler olmak üzere yedi alanda iş birliği içerisine girilecektir.  

13-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.