ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nden Gelen Heyet, OSB’de Kurulması Planlanan Meslek Lisesi’yle İlgili Görüşmelerde Bulundu

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nden Gelen Heyet, OSB’de Kurulması Planlanan Meslek Lisesi’yle İlgili Görüşmelerde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, geçtiğimiz günlerde Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’ye ziyaret gerçekleştirmiş ve özellikle sanayideki sektörlerde ara eleman ihtiyacının herkesin malumu olduğunu, bu konuda işbirliği yapacak tüm kurumlarla birlikte “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” düsturuna uygun olacak şekilde ortak çalışmalar yürüterek gençlerin ara eleman olarak çalışma konusunda özendirilmeleri ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirilmesi için ortak bir çaba gösterilmesi hususunda Millî Eğitim olarak her zaman hazır olduklarını belirtmişti.

EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Küpeli ise 7 Eylül 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk´la bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve bu görüşme neticesinde de Eskişehir´de mesleki eğitimde model olabilecek bir çalışma yapmak istediklerini, Millî Eğitim Bakanı Selçuk´un Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunun bu teklifine heyecanla yaklaştığını, Eskişehir´de bu projeyi hayata geçirmeye hazır olduklarını ve kendi kadrosundaki ilgili kişilerin en kısa sürede görevlendirildiğini dile getirmişti.

Bu kapsamda, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof.Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin ve Milli Eğitim Bakan Danışmanı Dr. Adem Çilek İlimize ziyaret gerçekleştirerek, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ise görüştüler.

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Numanoğlu, dördüncü nesil sanayi devrimi sürecini dikkate alarak, işe dayalı öğrenme anlayışıyla iş piyasasının ihtiyaçlarına uygun olarak eğitilecek bireylere meslek kazandıran, paydaşları bir araya getiren, onların ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak, organize sanayi bölgelerinde bulunan mesleki eğitim kurumlarının kapasitelerini geliştirmeyi ve yeni meslek liselerinin kurulmasını amaçladıklarını bildirdi.

03-10-201803-10-201803-10-201803-10-201803-10-201803-10-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.