ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencisi Kadir’den Büyük Başarı

Meslek Lisesi Öğrencisi Kadir’den Büyük Başarı

2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) Eşit Ağırlık puan türünde Türkiye 1.136’ncısı olan Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uçak Bakım Alanı mezunu Kadir Özkan ve Okul Müdürü S.Sırrı Kabadayı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’e nezaket ziyaretinde bulundular.

1999 yılından bu yana üniversite giriş sınavında eşit ağırlık puan türünde en başarılı öğrenci olan Kadir Özkan’ı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen; “Bu başarı mesleki ve teknik liselerin bir başarısı olmuştur. Meslek lisesi öğrencileri için rol model olacak bu öğrencimizi kutluyor, üniversite yaşantısında üstün başarılar diliyorum. Üniversiteye girişte katsayı problemlerinin ortadan kaldırılması ile meslek liseliler engelsiz olarak istedikleri alanlarda öğrenim görebilmektedir. Tüm meslek lisesi öğrencilerinin Kadir’i kendilerine örnek almalarını tavsiye ediyorum.” dedi.

En büyük hayallerinden birini gerçekleştirecek olmanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu dile getiren Özkan, “Havacılığı da çok sevdiğim için bu liseye geldim. Bu lisedeki müdürüm ve hocalarım sayesinde üniversiteden geri kalmadım ve törpülenmedi hayalim. Onlar sayesinde bu hayalimi gerçekleştirmek için önemli adımlar attık. Havacılığı ve hukuku bir arada götürerek havacılık hukuku üzerine yoğunlaşmayı planlıyorum. Hem çocukluk hayalimi bu şekilde gerçekleştirmiş olacağım, hem de öğrenmiş olduğum bilgileri bu sektörde daha iyi yerlerde kullanmış olacağım. Bu yüzden hukuk fakültesini tercih edeceğim. Meslek lisesi diye bizi geri plana atmalarına gerek yok. Burada aldığımız eğitimlerde fen lisesi müfredatı uygulanıyor. Onun yanında ekstradan meslek dersleri alıyoruz. İkisini bir arada götürmek zor olabilir ama bunu başaramayacağız diye bir şey yok. Geçmişte yapılan örneklerden ders alıp üzerine koyarak ben de bu dereceyi elde ettim. Günlük düzenli olarak ders çalıştım. Her şeyi rayına oturttum. Dediğim gibi günlük düzenli bir şekilde çalıştığınız zaman oluyor. Sıkıldığınız, bunaldığınız zaman pes etmemeniz lazım. O yüzden başarıya bir adım kala pes etmemeniz gerekiyor. Ben de pes etmedim ve çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Meslek lisesi çıkışlı olmasına rağmen büyük bir başarı elde ederek meslek liseleri üzerindeki algıyı da kıran Kadir Özkan, “Okulumda öncelikle mesleki eğitim üzerinde bilmeyen yoktur. Türkiye’deki alanında en iyi olan mesleki ve teknik anadolu lisesi. Bunun yanında hocalarımız olsun üniversiteden geri kalmamak için desteklerini veriyorlar. Üniversite okumak isteyen bir kişi burada eğitimini alıp üzerine koyarak bu hayalini başarabilir” şeklinde konuştu.

10-08-201810-08-201810-08-201810-08-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.