ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezi Sınav İşlemleri Modülü (SİM)

MEBBİS üzerinde Sınav İşlemleri Modülü (SİM) ilimizde ilk defa kullanılmak üzere kullanıma açılmıştır.

Pilot olarak 27-28 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan MTSAS, Açık Öğretim Ortaokulu Sınavları ve Sağlık Bakanlığı’na ait protokol sınavında görev isteğinin Merkezi Sınav İşlemleri Modülü üzerinden gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 

Sınavlarda görev almak isteyen öğretmenlerin başvuruları MEBBİS üzerinden alındıktan sonra en düşük Sınav Görev Puanından yüksek olana doğru  (eşitlik olması halinde TC Kimlik Numarası sırası öncelikli) sınav görevlendirmesi yapılması düşünülmektedir. 

Sınav Görev Puanı : Alınan Ücret (TL) / Maksimum Sınav Süresi (dk) * 100 olarak düşünülmektedir.

 

Bu kapsamda;

08.06.2015 pazartesi günü itibari ile sınav görev taleplerinin öğretmenlerin kişisel şifrelerle MEBBİS üzerinden alınmasına başlanacaktır.

Öğretmenler tercih işlemi yaparken sadece sınav için görev isteyip istemeklerini seçebilirler. Henüz belirlenmemiş olduğundan Sınav Merkezi (Okul) tercihinde bulunamazlar.

Görevlendirilecek öğretmenler sınav yapılacak ilçedeki öğretmenler arasından belirlenecektir.

Sınav İşlemleri Modülü (SİM) öğretmenlerin sadece görev yapacağı okulu belirleyecek ve mevcut yönerge gereği Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Üye kura usulu ile Sınav Merkezi (Okul) tarafından belirlenecektir.

Modül üzerinden yerleştirmesi yapılan öğretmenlere bilgilendirme mesajı gönderilecek ve görevini onaylaması istenecektir. (En Fazla 2 Gün)

Görevi onaylanmayanların yerine yeniden bir yerleştirme yapılacak ve görevlendirme yapılan öğretmenlere bilgilendirme mesajı gönderilecek ve görevini onaylaması istenecektir. (En Fazla 2 Gün)

En son aşamada halen yeterli bulunamıyorsa boş olan kontenjanlara İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevli atayabilecektir.

Görev isteği başvuruları öğretmenler tarafından TC No ve Kişisel Şifre ile MEBBİS üzerinden yapılacaktır.

 

27-28 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınavlarla ilgili başvuruların ekrada belirtilen Son İstek Zamanı´na kadar yapılması gereklidir.

Başvuru İçin Tıklatınız.

 

 

 

Meb Gis

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.