ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEİS Modülü (Yenilendi)

Yenilenen MEBBİS > MEİS Modülü 02/10/2014 tarihi itibariyle veri giriş ve raporlama işlemleri için kullanıma açılmıştır.  

Giriş için https://mebbis.meb.gov.tr/login1.aspx adresi kullanılacaktır. İnternet Explorer Uyumluluk Görünümünde giriş yapmayı unutmayınız.

MEİS Modülü içerisine Meis Sorgu Modülü de eklenmiştir.

Veri Girişleri 1 Ekim - 15 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacak olup, öğretim dairelerine ait öğrenci ve bina bilgileri ise e-Okul ve diğer MEBBİS Otomasyonları üzerinden otomatik olarak aktarılmaktadır.

Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlar  e-Okul üzerinden aktarılan verilerini bu dönem içerisinde Meis Sorgu Modülü içinde bulunan sorgulama ekranlarından kontrol edebilirler.

Diğer Genel Müdürlüklere bağlı kurumlar ile Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü bünyesindeki İkili Mesleki Eğitim Merkezi (ETÖGM) türündeki okullar veri girişini ilgili ekranlar üzerinden yaptıktan sonra Kurum Onayı ekranından girişlerini onaylamalıdır.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri de "Durum Ekranlarından" kontrollerini yaparak, EKSİK ve HATALI veri girişi olmadığını tespit ettikten sonra İL ve İlÇE ONAYLARINI vererek çalışmalarını tamamlayabilirler.

 

Modül yetkileri tüm kurumlar için açılmıştır.

 

 

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.