ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Dışı Okul Öncesi Kurumlar Ek Bilgi Girişleri Kılavuzu

Bilindiği üzere Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında MEB Dışı Kurumlar için de e-Okul Sistemi için kullanıcı tanımlanmakta, bu kurumlar da okul öncesi çağındaki öğrencileri sisteme kaydetmekte ve öğrenci işlemlerini yürütebilmektedirler. Proje kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığına Bağlı 4-6 Yaş Kurslar, ASPB Bağlı Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Belediyelerce Açılan Çocuk Merkezleri, MEB Dışı Kamu/Özel Kurum ve Kuruluşlara Ait Anaokulları, Kreş ve Gündüz Bakımevleri için e-Okul kullanıcısı oluşturulmaktadır.

Sisteme yapılan girişler MEB ve TÜİK tarafından eğitim istatistikî verilerine yansıtıldığından yukarıda bahsedilen kullanıcılar e-Okul üzerinde öğrencileri kaydetme ve öğrenci Genel Bilgileri girişinden başka Ek Bilgi Girişleri de yapmalıdır.

Ekteki dokumanda açıklanan bilgi girişleri eksik bırakıldığında ilgili kurum ve kullanıcılar önce MEB olmak üzere üst birimlerden uyarılar alacaktır.

 

Kılavuz dokuman Kılavuzlar > e-Okul Kılavuzları sayfamızda yayınlanmıştır. Sayfaya gitmek için tıklatınız.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.