ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Magnezit A.Ş.’ye İnceleme Gezisi Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; “Magnesit ailesinin ülke ekonomisine ve eğitime yapmış olduğu katkılardan ve göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Genel Müdür Bulur’a teşekkür ediyorum.” 
Magnezit A.Ş.’ye İnceleme Gezisi Düzenlendi

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı (TEGEV) arasında imzalanan protokol kapsamında meslek lisesi öğrencilerinin staj yaptıkları Magnesit A.Ş. firmasında beceri eğitimlerini gerçekleştiren öğrencileri yerinde gözlemlemek ve fabrikada incelemelerde bulunmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, İnönü İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Büyük, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdülkerim Çömçe, İbrahim Şeker, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tülay Gündoğan ile mesleki ve teknik anadolu liselerinin müdürlerinin katılımlarıyla bir inceleme gezisi düzenlendi.

Magnesit A.Ş. Genel Müdürü Ekrem Bulur’un evsahipliği yaptığı gezide, öğrencilerin hem teorik hem de pratik eğitimlerini okul öğretmenleri ve işletmede görevli usta öğreticilerden aldıkları, öğrencilerin kısa sürede makine ve teçhizatlara adapte oldukları, öğrencilerin kalifiye bir eleman olmak için ciddi bir çalışma içerisinde oldukları ve okulu bitirdiklerinde işe yerleşme konusunda sıkıntı yaşamayacakları gözlemlenmiştir.

EKONOMİYE ÖNEMLİ KATKILARI VAR

Magnesit A.Ş. Genel Müdürü Ekrem Bulur, Milli Eğitim camiasını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yapılan çalışmalar hakkında heyete bilgiler aktaran Genel Müdür Bulur, 1963 yılında kurulan şirketin, kuruluşundan bu güne kadar manyezit sektörünün Türkiye’de gelişmesinde önemli rol oynadığını aktardı.

Doğadan çıkarıldıktan sonra çeşitli işlemlerden geçirilen manyezitin 1800-2200 °C arasındaki sıcaklıklarda yakılarak endüstriyel bir mineral olan sinter manyezit haline dönüştürüldüğünü söyleyen Genel Müdür Bulur, “Bu özelliğinden dolayı sinter manyezit ateşe dayanıklı (Refrakter) malzemelerin ana hammaddesidir ve özellikle demir çelik sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Magnesit A.Ş.’nin yüksek kaliteli ürünlerini müşterilerine her an sunabilmesini garanti altına almaktadır. Söz konusu ürünler Çukurhisar’da bulunan yükleme istasyonundan vagonlar ile gemiye yüklenmek üzere Derince ’ye veya direkt olarak müşterilere gönderilmektedir” dedi.

ÇEVRECİLİK EN ÖNDE GELEN ÇALIŞMA 

Genel Müdür Bulur, çevreye saygılı bir maden işletmesi olduklarının da altını çizerek şunları söyledi: “Madenlerde maden bulunan ocaklardan maden alındıktan sonra çukurlar geride bırakılarak o maden sahası terk edilir. Biz ise ilk önce maden çıkaracağımız bölgedeki verimli toprağı taşıyarak depoluyoruz. Sonra madeni açtığımız çukurlardan aldıktan sonra, o yere toprak doldurarak aldığımız verimli toprağı gübrelerle daha verimli hale getirerek, ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Bu ağaçlara da gözümüz gibi bakıyoruz. Maden sahamızdaki çukurları doldurarak 160 bin ağaç diktik. Hepsi yüzde 100 tuttu. Maden sahamızı geride bıraktığımız Eskişehir ormanlık alan ile içinde havuzları ve yaban hayatı bulunan bir alan Eskişehirlilerin hizmetine sunulacaktır” dedi.

ÖZEN, EVSAHİPLİĞİNDEN DOLAYI BULUR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Magnesit ailesinin ortaya koyduğu üretimin takdire şayan olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, “Magnesit ailesinin ülke ekonomisine ve eğitime yapmış olduğu katkılardan ve göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Genel Müdür Bulur’a teşekkür ediyorum” dedi.

09-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-2016 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.