ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Nakiller >>

TEOG Nakil Yoluyla Yerleştirme süreci 5. Dönemi 26 Eylül 2014 tarihinde tamamlanmıştır. Bu kapsamda verilmiş nakil dilekçeleri süresi dolmuş, geçerliliğini kaybetmiştir. Bu tarihten sonra da nakil işlemleri Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre haftalık dönemlerle devam edecektir.

TEOG yerleşim sürecindeki nakil dilekçeleri süresi dolduğundan yeniden nakil başvurusunda bulunmak isteyen öğrenci velileri Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kayıtlı oldukları okul müdürlüğüne yeni bir dilekçe ile başvurabileceklerdir.

 

Liselerin boş kontenjanları e-Okul sayfasında sürekli yayınlanmaktadır. Sayfa için tıklatınız.

 

13/09/2014 tarih 29118 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği MADDE 19-(1) bendinde "Ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler, öğrencinin okula yerleştirmeye esas puanı dikkate alınarak açık kontenjan bulunması halinde puan üstünlüğüne göre yapılır." denilmektedir. 

Buna göre nakil başvurusu için daha önce kullanılan Taban Puan Kısıtlaması kaldırılmıştır. 9. sınıf öğrencileri için Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) ne olursa olsun tüm liselere nakil başvurusunda bulunulabilir. Ancak açık kontenjan sayısı kadar öğrenci için puan üstünlüğüne göre nakil kabul işlemi yapılır. Nakil kabul işlemi Cuma günleri, tatil gününe rastlaması halinde sonraki ilk mesai gününde yapılır. Nakil başvuruları Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapılır.

10-11 ve 12. sınıfların nakillerinde de taban puan kısıtlaması kaldırılmış olmakla birlikte okul türlerine nakil şartları yönetmelikte ayrıca açıklanmaktadır. 

 

 

 ooky madde 19

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.