ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kuruluştan Cumhuriyete” Projesi Kapanış Töreni Düzenlendi

Vali Tuna, “Böyle güzel çalışmaları hep birlikte yerine getirmemiz lazım” dedi.
“Kuruluştan Cumhuriyete” Projesi Kapanış Töreni Düzenlendi

Çocuk, Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Kuruluştan Cumhuriyete” adlı projenin kapanışı için bir program düzenlendi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Vali Güngör Azim Tuna, Vali Yardımcıları Bekir Şahin Tütüncü, Abidin Ünsal,  Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Milli Eğitim Müdür vekili Ramazan Kutlay, Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Vali Tuna, projede katkısı olan herkese teşekkür etti. “Kurtuluştan Cumhuriyete” projesi sayesinde öğrencilerin Türkiye’nin 5 güzel vilayetini ziyaret ettiğini anlatan Vali Tuna, projeyi başarıyla yöneten, yorumlayan Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez  ve ekibine teşekkür etti.

Çocuklarımıza ve gençlerimize kendi kültürümüzü daha iyi anlatmak adına yapılan projelerin artarak çoğalmasını dileyen Vali Tuna, “Çocuklarımıza kendi kültürümüzü, tarihimizi en iyi şekilde anlatarak, yaşatarak onların kişiliklerinin oluşturulmasında memleketlerine, birbirlerine destek ve dayanışma içerisinde olmaları, birlik ve beraberlikleri için çok önemlidir. Böyle güzel çalışmaları hep birlikte yerine getirmemiz lazım” dedi.

Bu vatanı bizlere vatan yapan tüm ecdadımızı da anan Vali Tuna, yüksek donanım düzeyi ve çağdaş görev anlayışı ile toplumun güvenlik hizmetlerini başarıyla yürüten Eskişehir Polisinin gerçekleştirdiği projeyi takdirle karşıladığını belirtti. Proje kapsamında öğrencilerin tarih ve kültür alanında yaptığı yolculuktan son derece memnun kaldığını gözlemlediğini dile getiren Vali Tuna, 100 yıl önce Çanakkale’de yaşananların çocukların ve gençlerin iyi anlamasını istedi. Çocukların geçmiş tarihini daha iyi anlamaları noktasında anne ve babalara da çok iş düştüğüne değinen Vali Tuna, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çok güçlü ve büyük bir devlet olduğunu sözlerine ekledi.

Proje kapsamında öğrencilerde tarih ve kültür şuuru oluşturulmaya çalışıldığını aktaran Proje Yürütücüsü ve Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez de, proje sayesinde öğrencilerin geçmişten gelen kültürlerine daha iyi sahip çıkacağını kaydetti.

Konuşmalardan sonra projeye katkı sunan İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen adına İl Milli Eğitim Müdür vekili Ramazan Kutlay’a ve Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez’e teşekkür plaketleri Vali Güngör Azim Tuna tarafından, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya’nın teşekkür plaketi ise İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin tarafından verildi.

30-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-2015

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.