ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KBS Üzerinde Yükseköğretim Mezuniyet Belgesi Güncelleme Hakkında

Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) üzerinde yükseköğretim mezunu personelin Öğrenim Durumu bilgilerinin YÖK üzerinden güncellenmesi ile ilgili düzenleme yapılmıştır.

YÖK öncesi yükseköğretim kurumlarından mezun olan personel ile TC Kimlik Numarası kullanılmayan dönemlerde mezun olan personelin Öğrenim Durumu bilgileri KBS üzerinde güncellenememiştir.

Bu sebeple bazı kurumlarımızın yükseköğretim mezunu personele duyuru yaparak; Öğrenim Durumu bilgilerinin KBS üzerinde güncellenemediği, güncellenmemesi durumunda maaş alamayacakları bildirilerek bu durumdaki personelin İlçe/İl Milli Eğitim Müdürlüklerine yönlendirildikleri görülmüştür.

Buna göre; Öğrenim Durumu bilgisi güncellenemeyen personelin maaşının hesaplatılmaması ya da ödenmemesine yönelik sistemde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 

08/05/2017 tarihinde KBS üzerinde 9 Sıra No´lu duyuru yayınlanmıştır. Bu duyuru ekte bulunmaktadır.

KBS (9 Sıra No´lu) Duyurusu için tıklatınız.

 

***

 

Öğrenim Durumu Bilgilerinin Güncellenmesi

KBS üzerindeki Öğrenim Durumu Belgesi kaydı YÖK üzerinden alınmaktadır.

Personelin Öğrenim Durumu Belgesi YÖK veritabanında bulunmuyor ise KBS üzerinde de güncellenemeyecektir.

Öğrenim Durumu Belgesi hatalı ya da eksik yükseöğretim mezunu personel YÖK veritabanına eklenmesini kendisi sağlayacaktır.

YÖK veritabanına eklenmesi için iki yol bulunmaktadır. Personel mezun olduğu yükseköğretim kurumuna dilekçe ile başvuracak ve YÖK veritabanına işlenmesini talep edecektir ya da bu talebini e-Devlet üzerinden iletecektir.

e-Devlet üzerinden bu talebin nasıl yapılacağı sisteme giriş yaptıktan sonra görülebileceği gibi özet bir kılavuz ekte bulunmaktadır.

 

e-Devlet Üzerinde Mezuniyet Bilgileri Güncelleme Kılavuzu için tıklatınız.

 

YÖK üzerinde Öğrenim Durumu bilgilerinin eklenmesi ya da güncellenmesi ile ilgili İlçe/İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacak bir işlem ya da yetki bulunmamaktadır. 


***

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.