ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kan Bağışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Necmi Özen: "Millî Eğitimin nefes aldığı her mekân hayata bir damla kan, bir umut, bir nefes oldu."
Kan Bağışı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Türk Kızılayı yetkilileri ve Okul Müdürleri işbirliği içerisinde okullarımızda düzenlenecek olan kan bağışı kampanyalarına ilişkin 18 Ekim 2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Eskişehir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Sabri Akaoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyaman, İlçe Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen yaptığı konuşmada; “Kan imal edilemeyen bir ilaçtır. Kan bağışının öneminin farkındayız. Çaresiz kalmış insanlara yardımcı olabilmek amacıyla düzenlenen bu kampanya her yıl düzenli olarak Müdürlüğümüz koordinesinde devam ettirilmektedir.”

“Çocuklarımıza akademik bilgilerin ve becerilerin kazandırılmasının yansıra onları hayata hazırlayan, sorumlulukları öğreten bir anlayışla çocuklarımızı yetiştirmek, onları bu alanda bilinçlendirmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Bu amaçla yapılan çalışmalarımızın en önemli örneklerinden bir tanesi de kan bağışçısı olmaktır. Sağlıklı toplumun, sağlıklı bir şekilde oluşmasını sağlayacak faaliyetleri teşvik eden bir anlayışla kan bağışçısı olma konusunda çocuklarımızı bilgilendirme üzerine bu çalışmayı yürütüyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, “Geçtiğimiz 2015-2016 eğitim-öğretim yılında akademik başarının yansıra toplanan 7.454 ünite kan bağışıyla, ihtiyaç sahibi kişilerin derdine derman olabilmenin mutluluğunu yaşadık. “Bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmaktır.” diyerek Millî Eğitimin nefes aldığı her mekân hayata bir damla kan, bir umut, bir nefes oldu. Yüzbinin üzerinde kişiye; köyde, kentte, çarşıda, pazarda bilgilendirmeler yapılarak farkındalık en üst düzeye çıkarılmaya çalışıldı. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, idarecilerimiz bu konuda çaba sarf ettiler. Başta sayın Kaymakamlarımız olmak üzere sivil ve resmi bütün kurum ve kuruluşlarımız amir ve personeli yüreğiyle, bağışıyla, destekleriyle yanımızdaydı."

Faaliyetin tüm okullarda yıl boyunca uygulanacağını aktaran Özen, “Daha önce yapmış olduğumuz kampanyanın üçüncüsünü başlatıyoruz.  Bu kampanya okullarımızı kapsayacak şekilde geniş bir yelpazeye yayılacak. Okullarda öğrencilerimize, velilere ve öğretmenlerimize bu konuda bilgilendirme yapılacak” diye konuştu. Genel bilgilendirmeler, okul bilgilendirmeleri ve bağış günü ziyaretlerinin tamamında Kızılay’ımızla birlikte olduk. Kazanılan her bağışçı, hediye edilen her ünite kan bizim yüzümüzü güldüren, yorgunluğumuzu üzerimizden alan en önemli faktördü.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Eskişehir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Sabri Akaoğlu, Kızılay’ın ülke genelindeki kan bağışı kampanyalarından söz ettikten sonra Eskişehir’deki kampanyalar hakkında bilgi verdi. Özellikle okullarda düzenlenen kan bağışı kampanyalarının istenilen hedeflere ulaşmasında başta mülki amirlerimiz olmak üzere; il, ilçe ve okul yöneticilerinin çok büyük katkısı olduğunu, öğretmenlerimizin gösterdiği hassasiyetin de inkâr edilemeyeceğini belirtti.

18-10-201618-10-201618-10-201618-10-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.