ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnönü Mahalle Muhtarlarının İstek ve Talepleri Dinlendi

İnönü Mahalle Muhtarlarının İstek ve Talepleri Dinlendi

İnönü İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen 'Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı'nın açılışında konuşan Vali Çakacak, toplumun huzur ve güven içerisinde yaşaması için vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

Devletin imkânlarından herkesi yararlandırmaya çalıştıklarını kaydeden Vali Çakacak, vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik ve kültürel yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yapılan çalışmalara büyük önem verdiklerini bildirdi. Vali Çakacak, "Vatandaşlarımıza kapımız her zaman açıktır. Her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar da, vatandaşlarımızın istek ve taleplerini öğreniyor, çözüm bulmaya çalışıyoruz." dedi.

Gerçekleştirilen toplantılarda kaliteli hizmetin vatandaşa daha çabuk ulaştırılması için daire müdürleri ile muhtarları bir araya getirdiklerini belirten Vali Çakacak, "Vatandaşlarımızın teveccühüyle göreve gelen, dolayısıyla temsil ettikleri vatandaşların ve mahallelerin sorunlarını en iyi bilen kişiler olan muhtarların sorunlarını dinlemek ve bu sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlamak bizlerin asli görevidir. Ülkemizin her alanda gelişmesini sağlamak önce hepimizin vatandaşlık görevidir. Hepimiz, güzel ülkemizin kalkınması için elimizden gelen desteği vermeliyiz." diye konuştu.

Eksiklerin giderilmesi noktasında muhtarların kendilerine ilettikleri sorunlara verdikleri önemi belirten Vali Çakacak, muhtarların vatandaşlarla devlet arasında kamu hizmetlerinin daha iyi yürütülmesi açısından köprü görevi üstlendiğini söyledi.

Muhtarlardan gelen istek ve talepleri tek tek dinleyen sorunların imkanlar ölçüsünde ilgili kurum yetkilileri tarafından çözüme kavuşturulacağını bildiren Vali Çakacak, "Kamu görevlilerinden muhtarlarımızın ilettiği taleplere hassasiyetle davranmalarını rica ediyorum. Devletimizin emrinde, milletimizin hizmetkârıyız. Karşılıklı birbirimizi dinlediğimizde sorunlar daha kolay çözüme ulaşacaktır." ifadelerini kullandı.

Vali Çakacak'ın başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İnönü Kaymakamı Burak Çimşir, İnönü Belediyesi Başkanı Kadir Bozkurt, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç,  İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Durmuş Yöndem, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şennur Azade, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu,  İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Emine Sever, İl Planlama ve Koordinasyon Müdür Vekili Veysel Osmanoğlu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.