T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  İlhan Ünügür İlköğretim Okulu´nda Okuma Yazma Kursu Açılışı
İlhan Ünügür İlköğretim Okulu´nda Okuma Yazma Kursu Açılışı Yayın tarihi: 08.06.2012 - 08:52 - Görüntülenme Sayısı: 967

Bakanlığımızın Yaygın Eğitimde İşbirliği ve Ana-Kız Okuldayız kampanyaları çerçevesinde Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile işbirliği ile "Okuma Yazma 1. Kademe Kursu"nun açılışı İlhan Ünügür İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımızın Yaygın Eğitimde İşbirliği ve Ana-Kız Okuldayız kampanyaları çerçevesinde Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile işbirliği ile "Okuma Yazma 1. Kademe Kursu"nun açılışı 21 Mart 2012 tarihinde İlhan Ünügür İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilmiştir.
Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Erdoğan AYATA, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin ADIYAMAN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN´in eşi Seyhan BÜYÜKERŞEN, Eskişehir Soroptimist Kulübü Başkanı Tomris ERTÜN ve kulüp üyeleri katılmıştır.
Kulüp Başkanı ERTÜN, “Kadının statüsünü yükseltmeyi amaçlamanın ilk koşulunun eğitim olduğu, eğitimin temelinde de okuma-yazma yattığının bilincinde olarak bu kursların açılmasına vesile olmak istiyoruz” şeklinde açıklama yaparken, İl Milli Eğitim Müdürümüz AYATA ise, düzenlenen bu kurslar ile okuryazar olmayan yetişkinlere, okuma yazma becerisi kazandırmak, Türkçeyi iyi konuşur hale getirmek, temel aritmetik ve yurttaşlık bilgisi öğretmek ve günlük yaşamla ilgili temel bilgi, beceri ve davranışları kazandırmanın önemine değinerek, okula bağışladıkları fotokopi makinesi ve eğitime katkılarından dolayı Soroptimist Kulübü üyelerine teşekkür etti.

İlhan Ünügür İlköğretim Okulunda Okuma Yazma Kursu Açılışıİlhan Ünügür İlköğretim Okulunda Okuma Yazma Kursu Açılışı