ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ara Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre,ara tatil vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ara Tatil Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Veliler;

12 Eylül 2022 Pazartesi büyük heyecanla başladığımız 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk dönemine 14-18 Kasım 2022 tarihleri arasında ilk ara tatille mola verirken öncelikle sağlıkla geçireceğiniz bir tatil dönemi diliyorum.

Yaz tatili döneminde 202 okulumuzun onarımları yapılarak eğitim ortamları iyileştirildi. Okullarımızın temizlik hizmetlerinin hijyen şartlarına uygun olarak yürütülebilmesi için TYP Programı kapsamında görevli personelimiz okullar açılmadan 1 hafta önce görevlerine başladı.

Bakanlığımız en büyük hizmetlerinden biri olan ders kitapları ve yardımcı kaynak kitaplar okullar açılmadan öğrencilerimizin sıralarına konuldu.

8 ilçemizde 12 köy yaşam merkezi açılarak hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin halk eğitim kursları üzerinden yerinde eğitim ve hizmet almaları sağlandı.

Odunpazarı İlçemize 8, Tepebaşı İlçemizde 7 anasınıfı müstakil anasınıfına dönüştürüldü.Ölçme değerlendirme sayfamızda örnek yazılı soruları ve ünite değerlendirme soruları öğrencilerimizin erişimine açıldı.

Öğretmen ve Öğrenci Destek Sistemi Platformu (ÖDS) Bakanlığımız tarafından açılmış olup her eğitim kademesindeki öğrencilerimize ve öğretmenlerimize soru ve konu anlatımı desteği sunulmaya başlandı.

Yapılan bu çalışmalar kapsamında yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirerek ilk ara tatile girdi.

Eğitim öğretim yılı sonuna kadar da çalışmalarımız devam edecek.  Bu çalışmaları verimli ve keyifli geçirebilmek için tatil sürecinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin iyi dinlenerek okullarına dönmüş olmalarını temenni ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Sizler, bizi geleceğe taşıyacak en kıymetli hazinemizsiniz. Bu anlamda sizlere çok değer veriyor ve milli-manevi değerlere sahip, çağın gerekleriyle donanmış gençler olmanız için gayret sarf ediyoruz. Kitaplarla kurduğunuz dostluğun tatil boyunca da devam edeceğine inanıyor; aileniz ve sevdiklerinizle güzel, keyifli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirerek mukaddes bir görevi yerine getiriyorsunuz. Mesleğimizi yaparken gösterdiğiniz özveri ve emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor; ara tatilde Bakanlığımız tarafından hazırlanan Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) platformunda tamamlayacağınız seminer döneminde başarılar diliyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Öğrencilerimizi sevgiyle desteklerken onları sabırla dinleyerek, fikir ve görüşlerini önemseyerek yanında olmanız, okullarımız ve öğretmenlerimizle işbirliğiniz çok önemlidir. Eğitimin sadece okulla sınırlı kalmayacağını bilen velilerimizin olması bizlerin eğitimle ilgili nitelikli çalışmalar yapma azmimizi arttırmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim camiamızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ara tatil geçirmesini temenni ediyorum.

 

Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.