ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Bir milletin var olması, kültürünü yaşatıp sürdürebilmesi, bireylerin, toplumun ve insanlığın gelişmesi, bununla birlikte çağın gereklerine uygun şekilde ilerlemesi ancak eğitimle olur.

Eğitim, sağlam temellere dayanıp toplumun her kesiminde başarı ve yeteneği uygun olarak şekillendirildikçe o toplumun her anına her alanına etkisi o derece yüksek olacaktır.

Bir milletin bireylerinin kendini geliştirmesi, yetiştirmesi; insanlığa, geleceğe, ulusuna faydalı olmak için çabalaması aslında bir vatan borcudur. Dünya vatandaşı olmak, milli benliğine sahip, kültürel özelliklerini geleceğe aktaran nesiller yetiştirmek ancak o toplumu şekillendiren ailelerin,  öğretmenlerinin ve kurumların birbirinden aldığı destekle ve eğitim öğretim faaliyetlerinin büyüklüğü ile gerçekleşir. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; bu düşünceler ışığında eğitim öğretim faaliyetlerimizi büyük bir heyecan ile sürdürüyor 2022-2023 Eğitim öğretim yılını bu coşkuyla karşılıyoruz.

Bu konuda öğrencilerimizden kendilerini yetiştirmelerini, geliştirmelerini, çevrelerine, doğaya, akranlarına, kültürel kimliklerine sahip çıkacak faaliyetler içinde bulunmalarını, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedeflerle, tarihinizden aldığınız güç, atalarınızdan aldığınız ilhamla çok çalışarak ve bu kutlu yolda her zaman ilim irfanla ilerlemelerini diliyorum.

Kıymetli Velilerimizden ise; çocuklarının sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesinde desteklerini sunmaları, evlatlarıyla eğitimin ilk başladığı yuvalarında kültürel kimliğimize, sevgiye, saygıya, gelişmeye, okumaya, eğitimlerine önem vermeleri bu konuda yavrularına örnek olmaları gerektiğini asla unutmamalarını istiyoruz.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz ve eğitim alanında çalışan tüm arkadaşlarımız

Sizlerin dili, yüreği ve özverisi ile toplumumuzun şekillendiğini, örnek alınan kişiler olduğunuzu, bir ulusun kaderini belirleyen en önemli rolü üstlendiğinizi bilerek çalıştığınızı, kendinizi geliştirdikçe; toplumun, bireylerin ve ülkenin gelişip değişeceği bilinciyle görevlerinizi en iyi şekilde yaptığınızdan hiç kuşkumuz yoktur. Sizlerin, her koşulda, öğrencilerimizi bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkacak bir yaklaşımla en iyi şekilde yetişmeleri için her imkânı ve ortamı değerlendireceğinize inanıyoruz. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum.

Bizler de devletimizden aldığımız maddi manevi destekle eğitimi çok yönlü geliştirip, mevcut birikimlerimizle, tüm paydaşlarımızla geleceğimizin teminatı evlatlarımızı çok daha güçlü hâle getirmek için çabalıyoruz. Bakanlığımızın okul öncesinden, köy yaşam merkezlerine, bilsem ve yaz okulları çalışmasına, yardımcı kaynak desteğinden kütüphanesiz okul kalmamasına, matematik, İngilizce ve Türk dili alanındaki seferberliklere, meslek liselerinin gereken önemi kazanmasına kadar birçok alanda büyük ve önemli uygulamalarıyla; fırsat eşitliği ve okullar arası başarı farklarını en aza indirecek her türlü çalışmayı yürütüyoruz. Eğitim sisteminin hem erişilebilirliğini hem de kaliteyi sürekli arttırma çabasıyla yeni eğitim öğretim yılında da durmadan yorulmadan öğrencilerimizle, velilerimizle, öğretmen ve yöneticilerimizle birbirimizden aldığımız güç ve ilhamla geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz.

 Yeni öğretim yılının sevgili öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını dilerim. 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.