ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) Organize Ettiği Uluslararası Uygulamaya Katılan Öğrencileri Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) Organize Ettiği Uluslararası Uygulamaya Katılan Öğrencileri Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, TOKİ Şehit Savaş Kubaş Anadolu Lisesi'nde Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) organize ettiği uluslararası uygulamaya katılan öğrencileri ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre yaptığı konuşmada, "Siz değerli öğrencilerimizi tebrik etmek, böyle güzel bir programa katıldığınız için teşekkür etmek amacıyla sizleri ziyaret ettim. Eskişehir'imizi temsil ettiniz. Bu bizi çok gururlandırdı. Başarılarınızın devamını diliyorum." diye konuştu.

Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından ülkelerin uluslararası düzeydeki konumunu belirlemek amacıyla eğitim göstergelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgisayar ortamında üç yıllık döngüler halinde Matematik, Fen Bilimleri ve Okuma Becerileri alanlarında yapılan uygulamalarla ülkelerin eğitim alanında hangi düzeyde olduğunun belirlenmesi, eksikliklerin giderilmesi ve gereken tedbirlerin alınması amaçlanmaktadır.

Bu çalışmalardan yola çıkarak 25 Nisan 2022 Pazartesi günü ilimizde TOKİ Şehit Savaş Kubaş Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören 42 öğrencimiz Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) organize ettiği uluslararası bir uygulamaya katıldılar.

25-04-202225-04-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.