ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, “Güvenli Okul” Projesiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Eskişehir yerelinde, 359 okulun 306’sında güvenlik kamera sistemlerinin kurulu ve aktif çalışır vaziyette. Kamera sistemi bulunmayan okullarda ise çalışmalar devam etmektedir.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, “Güvenli Okul” Projesiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş; “Güvenli Okul” projesi çerçevesinde okulların çevresinin kamerayla gözleneceğini belirtmiş, “Güvenlik birimleri de seyyar birimlerle okulun etrafında güvenliği sağlayacaktır. Çok hızlı bir şekilde bu çalışma başlanmıştır. Bazı okullarda hâlihazırda var. Ümit ediyoruz ki 54 bin 500 okulun çalışması da en kısa sürede tamamlanır” ifadelerini kullanmıştı.

Eskişehir yerelinde de, 359 okulun 306’sında güvenlik kamera sistemlerinin kurulu ve aktif çalışır vaziyette. Kamera sistemi bulunmayan okullarda ise çalışmalar devam etmektedir.

“ESKİŞEHİR, ÜLKEMİZİN GÜVENLİ ŞEHİRLERİNDEN” 

Milli Zafer İlkokulu’nda İHA’ya açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Eskişehir’in okul güvenliği açısından Türkiye’nin güvenli şehirlerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Özen, “Bakanlığımızın ‘Güvenli Okul’ projesi kapsamında yapmayı planladığı ve kamuoyuna aktardıklarıyla alakalı düşünecek olursak, aslında burada okul güvenliğinden kastedilen okul çevrelerinin güvenliğidir. Yoksa bir öğrenci okulun bahçesine girdiği andan itibaren en güvenli ortamdadır. Öğretmenlerin gözetiminde ve okul idaresinin aldığı tedbirler doğrultusunda güvenli bir ortamdadır. ‘Güvenli Okul’ projesinde asıl kastedilen noktalar, bizim kontrolümüzden uzak olan kolluk kuvvetlerinin güvenliği sağladığı okul çevreleridir. Bu konuda da emniyet müdürlüğümüz, okul polisleri görevlendirerek gerekli tedbirleri aldı. Bizim burada sorun yaşamamamızın arkasında yatan en önemli etmenlerden birisi de budur” dedi.

359 OKULUN 306’SI KAMERALARLA ÇEVRİLİ 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, kentte bulunan okulların neredeyse tamamına yakının kameralarla çevrili olduğunu da anlatarak, şöyle devam etti: 

“Eskişehir’de 359 okulumuz var. Bu 359 okulumuzun sadece 53 tanesinde güvenlik kamerası sistemimiz kurulu değil. 306 tanesinde şuanda kamera sistemlerimiz kurulu ve çalışır vaziyettedir. Okul yöneticilerimiz odalarından okulun güvenlikle ilgili alanlarını sürekli izleyebiliyorlar. Herhangi bir asayiş olayı meydana geldiğinde de, olaylar bu kameraların kayıtlarından izlenerek gerekli tedbirler alınıyor ve işlemler yapılabiliyor. Geride kalan 53 okulumuzun da 40 tanesi acil ihtiyacı olan okullar. Bunlarla ilgili Bakanlığımızın Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü gerekli tespitleri yaptı. Önümüzdeki öğretim yılından itibaren zannediyorum güvenlik açısından zafiyet oluşturacak hiçbir kurumumuz kalmayacak. Biz bununla ilgili gerekli alt yapı çalışmalarını oluşturacağız. Okul çevreleri ve okul binalarının güvenliği açısından her türlü tedbiri almış olacağız.”
Veliler ise, okulların güvenlik kameralarıyla donatılmasıyla akıllarının çocuklarında kalmadığını belirterek, projeden duydukları memnuniyet dile getirdiler.

 

29-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.