ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nesrin Kakırman'ın "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nesrin Kakırman'ın

Mukaddes vatan toprağı için canını veren aziz şehitlerimiz; siz ki dökülen her kan, nihayet bulan her nefes ile aziz milletimizin kaderini tesis ettiniz. Çanakkale; esir yaşamak yerine ölüme bir gül bahçesine gider gibi koşan, sarsılmaz bir iman ile zalimler karşısında cesaretle dik duran, "Dur!" diyen aziz şehitlerimizin destanıdır. O zafer ki cihanın tüm ordularını dize getirerek hem tarihin seyrini değiştirdi hem de milli mücadelenin ateşini yaktı. Evet; bu bir zorlu yolculuktu, bu bir mehabetli gidişti, bu gidip de dönmemekti...Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümünde bize Türkiye Cumhuriyeti'ni miras bırakan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale'yi geçilmez kılan, milli mücadelenin her aşamasında vatanın bağımsızlığını her şeyden üstün tutan, bu uğurda canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Nesrin KAKIRMAN

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.